fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Wypełnienie ubytków zębowych i braku jednego zęba

  Jak wypełnić ubytki zębowe? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które w wyniku choroby, stanu zapalnego lub wypadku utraciły pojedyncze zęby lub większą ich liczbę. Współczesna stomatologia jest bardzo rozwiniętą i oferującą wiele rozwiązań dziedziną, dlatego też istnieje wiele metod na to, aby wypełnić braki w uzębieniu. Obecnie znane metody uzupełnienia zębów umożliwiają wypełnienie ubytków zębowych takich jak:  pojedyncze braki, ukruszenia a także brak kilku zębów lub bezzębie. Dowiedz się jak wypełnić ubytki zębowe!

  Ubytki zębowe i ich leczenie

  Ubytki zębowe wpływają nie tylko na estetykę naszego uśmiechu ale również codzienny komfort każdego z nas. W zależności od skali ubytku zębowego i jego przyczyn zmiany zarówno w jednym, jak i drugim aspekcie mogą być diametralne, dlatego kliniki stomatologiczne dają szeroki wachlarz możliwości leczenia ubytków zębowych. Leczenie ubytków zębowych można podzielić na dwie grupy: pierwszą z nich jest wypełnienie ubytków zębowych, drugą uzupełnienie ubytków zębowych. Co charakteryzuje te dwie grupy? Wypełnienie ubytków zębowych to techniki stomatologiczne pozwalające na wypełnienie niewielkich powierzchni, złamań oraz ukruszeń, druga, czyli uzupełnienie ubytków zębowych obejmuje zabiegi takie jak operacje ortognatyczne oraz protetykę. Leczenie ubytków zębowych, niezależnie od ich skali, wymaga dużego doświadczenia i wiedzy teoretycznej a także bardzo zaawansowanego zaplecza technologicznego, dlatego nie wszystkie kliniki dentystyczne oferują usługi związane z leczeniem ubytków zębowych.

  Kroki wypełniania ubytków zębowych – przypadek bezzębia:

  1. Stan wyjściowy.

  2. Montaż szyny, na której montowany zostanie most

  3. Montaż mostu zębowego (implantów).

  4. Efekt końcowy.

  Metody wypełniania ubytków zębowych

  Wypełnienie ubytków zębowych pozwala na leczenie niewielkich braków w uzębieniu wynikających z uszczerbków powstałych w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności a także pęknięć lub ukruszenia zębów. Wypełnienie ubytków zębowych to również umieszczenie plomby, która osłania strukturę zęba przed ponownym wdaniem się infekcji. Do jednych z najpopularniejszych metod wypełniania ubytków zębowych, poza plombami, należą nakładki onlay oraz inlay będące dla nich alternatywą. Jaką mają one przewagę nad wypełnieniem ubytków zębowych plombą? Przede wszystkim nie tylko wypełniają dziurę powstałą po leczeniu kanałowym, ale również chronią ząb oraz szkliwo (w przypadku wypełnienia onlay oraz overlay). Wśród metod wypełniania ubytków zębowych z pewnością powinny się znaleźć również korony zębowe, które pozwalają zasłonić uszkodzony lub ułamany ząb zabezpieczając go przed większymi uszkodzeniami lub wdaniem infekcji. Korony zębowe znane są również jako licówki i wykonywane są z trwałych materiałów zapewniających wytrzymałość licówki na poziomie podobnym do tego, które oferuje naturalne uzębienie. Przeczytaj więcej na ten temat na stronie: Korony zębowe Gdańsk.

  Uzupełnienia zębów pojedynczych oraz obszerniejszych

  Uzupełnienia zębów to rozwiązania stomatologiczne umożliwiające odtworzenie zgryzu przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań takich jak: implanty zębowe oraz bonding zębów. Na czym polegają te zabiegi uzupełniania zębów? Implantologia to dziedzina, która specjalizuje się w uzupełnianiu ubytków przy wykorzystaniu trwałych, niezdejmowalnych protez, które montowane są bezpośrednio w żuchwie. Uzupełnienia zębów przy wykorzystaniu implantów oraz bondingu wymaga jednak obszernej diagnostyki i przygotowania konkretnego planu leczenia w oparciu o wykonane przy pomocy specjalistycznego sprzętu badania. Z tego właśnie powodu uzupełnienia zębów tego typu powinny być wykonywane w najlepszych klinikach stomatologicznych oferujących zaplecze medyczne w postaci specjalistów z różnych dziedzin a także niezbędne oprogramowania oraz urządzenia pozwalające na zaprojektowanie i zrealizowania najwyższej jakości implantów.

  Jak wypełnić ubytki zębowe? Skorzystaj z pomocy kliniki Impladent!

  Osobom zastanawiającym się jak wypełnić ubytki zębowe polecamy kontakt z naszymi specjalistami i umówienie wizyty korzystając z formularza kontaktowego lub kontaktu telefonicznego. Klinika stomatologiczna Impladent jest jedną z najbardziej innowacyjnych i najlepiej zaopatrzonych pod kątem zaplecza technicznego oraz oprogramowania przychodni dentystycznych w całej Polsce, co sprawia, że oferujemy różnorodne rozwiązania z zakresu uzupełniania i wypełniania ubytków zębowych uprzednio przeprowadzając odpowiednią diagnostykę zapewniającą bezpieczeństwo podczas leczenia ubytków. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się w naszą ofertą. Zapewniamy szeroką ofertę nie tylko jeśli chodzi o wypełnianie ubytków zębowych, ale także np. wybielania zębów.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę