fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Bonding zębów – Gdańsk

Bonding zębów z kliniką stomatologiczną Impladent

Boding zębów to mikroinwazyjny zabieg medyczny polegający na wypełnieniu drobnych ukruszeń i starć zębów przy wykorzystaniu żywicy kompozytowej. Wykorzystanie bondingu w leczeniu częściowych braków lub niewielkich zaników uzębienia jest bardzo efektywną techniką, która nie wymaga dużej ingerencji w naturalną strukturę kostną zęba. To nie tylko skuteczna metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu – pozwala ona również na zatuszowanie przebarwień będących naturalnym wynikiem użytkowania zębów, ich demineralizacji a także skutkiem codziennych nawyków takich jak palenie papierosów czy też spożywanie kawy lub herbaty w dużych ilościach.

Bonding zębów przy wykorzystaniu żywicy kompozytowej

Bonding zębów możliwy jest dzięki zastosowaniu żywicy kompozytowej, która jest materiałem dentystycznym wykorzystywanym także w przypadku leczenia ubytków próchnicowych. Możliwość dopasowania barwy kompozytu do kolorytu uzębienia sprawia, że wygląda on bardzo naturalnie i jego obecność jest niezauważalna. Doskonale wkomponywujące się wypełnienie, którym jest bonding zębów, sprawia, że jest to gwarantujące Klientom naszej kliniki satysfakcję i zadowolenie z uzyskanych efektów rozwiązanie. Elastyczność żywicy kompozytowej wpływa nie tylko na wygodę jej użytkowania, ale również przekłada się na łatwość jej modelowania, co pozwala na szczelne przyleganie do szkliwa i gwarantuje trwałość tego rozwiązania.

Rezultaty bondingu zębów

Decydując się na bonding można założyć nie tylko zniwelowanie skaz, uszczerbków i przebarwień, ale również korektę kształtu zęba. Wykorzystanie bondingu pozwala na wypełnienie szczelin i luk w uzębieniu takich jak chociażby diastemy czy też recesje dziąsłowe. Jest to również technika w pełni bezbolesna i nie wymagająca zastosowania znieczulenia a ponadto jej efekty są odwracalne w przypadku chęci zmiany metody leczenia niedoskonałości uzębienia – alternatywami w tym przypadku są tak korony zębowe, jak również implanty zębowe. Największą zaletą bondingu zębów jest jednak natychmiastowa poprawa wyglądu, estetyki oraz stanu uzębienia – pęknięcia i skruszenia zostają wypełnione, przebarwienia zamaskowane a zębom nadawany jest wymarzony kształt.

Bonding zębów – przygotowanie do zabiegu i jego przebieg

Podobnie jak wiele innych zabiegów stomatologicznych również bonding zębów może zostać przeprowadzony pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim zabieg ten nie może zostać przeprowadzony w przypadku gdy w obrębie jamy ustnej zdiagnozowany zostanie stan chorobowy w postaci próchnicy a także chorób dziąseł lub przyzębia. Pacjent decydujący się na bonding zębów nie powinien również cierpieć na bruksizm, gdyż pod wpływem zgrzytania zębów i ich ścierania (w następstwie) wykorzystany podczas zabiegu kompozyt ulegnie zniszczeniu. Dzięki temu, że metoda ta nie wymaga znieczulenia, nie zachodzi konieczność przeprowadzania badań anestezjologicznych. Bonding zębów oferuje natychmiastowe efekty a cały zabieg przeprowadzony może zostać w nawet w 60 minut – rozpoczyna się go od oczyszczenia płytki nazębnej z zanieczyszczeń oraz wytrawieniu szkliwa kwasem o niewielki stężeniu (dzięki porowatej powierzchni szkliwa kompozyt lepiej do niego przylega). W wybranych przypadkach, o ile zachodzi taka konieczność, zęby są delikatnie preparowane – ich powierzchnia może zostać zmniejszona celem zapewnienia bardziej satysfakcjonującego efektu. Kolejnym krokiem podejmowanym przez naszych stomatologów jest nałożenie dwóch warstw kompozytu – pierwsza (żywiczna) nadaje zębom właściwy, pożądany kształt, podczas gdy druga odpowiedzialna jest za niwelowanie przebarwień i dopasowana jest do barwy uzębienia Pacjenta. Na ostatnim etapie bondingu zębów są one utwardzone przy wykorzystaniu specjalistycznej lampy polimeryzacyjnej, a następnie wygładzane i polerowane w celu zapewnienia naturalnego wyglądu.

Bonding zębów – Gdańsk

Klinika Impladent posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w przeprowadzaniu zaawansowanych zabiegów stomatologicznych a ponadto jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie pozwalające zaprojektować Twój perfekcyjny uśmiech. Przeprowadzany w klinice Impladent bonding zębów to spełniający najwyższe standardy w zakresie jakości, bezbolesny oraz oferujący satysfakcję z doskonale prezentującego się uzębienia zabieg. Z naszych usług korzystają nie tylko mieszkańcy miasta Gdańsk, często gościmy przyjezdnych z całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług stomatologicznych świadczonych przez najwyższej klasy klinikę stomatologiczną w Polsce!

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę