fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie



Współpracujemy z:

Oferta

Leczenie chrapania

W Impladent Medical&Dental Clinic oferujemy Państwu:

  • zespół lekarzy specjalistów
  • diagnostykę problemu chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego
  • ocenę dróg oddechowych i szkieletu kostnego w tomografii wolumetrycznej
  • analizę snu z zastosowaniem aplikacji na smartfona
  • ortodontyczną i protetyczną analizę zgryzu – braki zębów i starcie mogą znacząco nasilać chrapanie
  • indywidualny plan leczenia obejmujący eliminację przyczyn chrapania
  • nieinwazyjną metodę laserową NightLase zwiększającą napięcie tkanek gardła

Musimy pamiętać, że jedynie prawidłowe rozpoznanie problemu umożliwi skuteczne leczenie z zastosowaniem odpowiednich metod terapeutycznych.

NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu. Zastosowanie lasera zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Laserowe usuwanie chrapania odbywa się bez konieczności znieczulenia. Światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki wpływając na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie kilku tygodni, a rezultat zabiegów utrzymuje się przez okres do jednego roku.

Chrapanie jest powszechnie występującym zjawiskiem i może dotyczyć do 30% społeczeństwa. Chrapanie jest to wibracja języczka i podniebienia miękkiego w czasie snu, zazwyczaj w fazie wdechu. Część z osób które chrapią, cierpi na zespół bezdechu sennego, który jest zespołem objawów chorobowych powodowanych czasowym ustaniem wentylacji płuc. Cierpiący na tę chorobę mogą w trakcie nocy mieć setki takich epizodów. Jest to poważny, potencjalnie zagrażający życiu zespół chorobowy. Bezdech senny polega na powtarzającym się ograniczeniu przepływu powietrza podczas snu, wskutek opadania zwiotczałej tkanki odcinka dróg oddechowych w gardle, co powoduje głośne chrapanie, chwilowe wybudzenia, niedotlenienie i podwyższone ciśnienie krwi. Tysiące Pacjentów z zespołem bezdechu sennego cierpi na wzmożoną senność w ciągu dnia, bóle głowy i nadciśnienie. Jest coraz więcej dowodów na to, że chroniczny bezdech senny powoduje zwiększoną podatność na choroby (nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, cukrzyca) i wyższy odsetek śmiertelności. Osoby cierpiące na bezdechy senne mają problemy z koncentracją, są nerwowi, zasypiają w ciągu dnia, mają problemy z potencją. Bezdech senny może być przyczyną wypadków w pracy i w ruchu drogowym.

Bezdech senny jest stosunkowo mało znany, jak dotąd w Polsce prawidłowo zdiagnozowany tylko w około 10% u mężczyzn i poniżej 1% u kobiet. Ocenia się, że interwencji medycznej z powodu OBS wymaga ok. 4% mężczyzn i 2% kobiet.

Może być wiele przyczyn chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego. Otyłość, przeszkody anatomiczne (np. skrzywiona przegroda nosa), obrzęki alergiczne, osłabienie i wiotkość podniebienia miękkiego i gardła, anatomiczne ustawienie masywu szczękowo-twarzowego oraz szkieletowe wady zgryzu (tyłozgryzy), braki zębów powodujące zapadanie się żuchwy w czasie snu i blokowanie językiem cieśni gardła. jamy ustnej podczas snu.
Tak wiele potencjalnych powodów chrapania i OBPS uniemożliwia prawidłową diagnostykę i leczenie przez jednego lekarza specjalistę. Rozpoznanie OBS można postawić po skojarzeniu danych z wywiadu z wynikiem badania snu , jednakże ani liczba ośrodków dysponujących specjalistycznym sprzętem ani wykwalifikowanym personelem nie jest duża. Leczeniem chrapania i OBPS zajmują się laryngolodzy, interniści, pulmonolodzy, chirurdzy szczękowo-twarzowi, stomatolodzy.
Stosowane obecnie terapie:

  • nieinwazyjna laserowa procedura NightLase – wzmacnianie napięcia tkanek laserem Yag-Erb
  • laryngologiczna korekcja cieśni gardła, lub nosa (laserowa lub klasyczna)
  • zastosowanie aparatu CPAP (aparat zapewniający podczas snu stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych)
  • zastosowanie aparatu MAD (aparat nazębny wysuwający żuchwę)
  • chirurgiczna osteotomia z wysunięciem żuchwy, lub masywu szczęki i żuchwy
  • rekonstrukcja protetyczna zgryzu na zębach lub implantach w celu ustalenia prawidłowej pozycji żuchwy
  • odchudzanie, abstynencja alkoholowa

W Impladent Medical&Dental Clinic możemy zaproponować Państwu nową, kompleksową terapię składającą się z:

Usługa diagnostyczna

Polegająca na konsultacji lekarskiej z przeprowadzeniem badania podmiotowego i przedmiotowego oraz na ocenie szerokości dróg oddechowych i anatomii szczęk w tomografii wolumetrycznej. Proponowana jest instalacja aplikacji na smartfona w celu analizy snu. W razie potrzeby Pacjent jest konsultowany z lekarzami innych specjalności i ustalany jest indywidualny plan leczenia obejmujący likwidację potencjalnych przyczyn chrapania.

Usługa lecznicza

Składająca się ze skojarzenia różnych terapii, w zależności od rozpoznanych potencjalnych przyczyn u Pacjenta.

  • laserowej terapii NighLase zwiększającej napięcie tkanek gardła,
  • laserowej uvulopharyngoplastyki,
  • leczenia ortodontycznego
  • chirurgii ortognatycznej
  • leczenia implantologicznego
  • leczenia protetycznego
  • leczenia stomatologicznego

Jedynie prawidłowe rozpoznanie problemu umożliwia skuteczne leczenie z zastosowaniem skojarzonych metod terapeutycznych eliminujących potencjalne przyczyny chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego.

Leczenie chrapania

W klinice Impladent Medical&Dental dobrze wiemy jak ważne jest profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta, aby leczenie chrapania było jak najbardziej skuteczne oraz przyniosło pożądane efekty, które pomogą w znacznym polepszeniu komfortu snu oraz życia. Specjaliści, z których usług mogą skorzystać nasi pacjenci są jednymi z najbardziej wykwalifikowanych lekarzy na całym, polskim rynku medycznym.

Tylko prawidłowe rozpoznanie problemu związanego z chrapaniem, pozwoli na dobór metody leczenia, która będzie w pełni efektywna oraz bezpieczna dla pacjenta. Jako, że przyczyn chrapania może być wiele, współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin, co pozwala na trafne postawienie diagnozy dotyczącej zaburzeń oddychania podczas snu. Leczenie chrapania jest jednym z bardziej skomplikowanych i złożonych procesów, na które składa się wiele czynników takich jak choroby, alergie, skrzywiona przegroda nosowa, nadwaga lub otyłość oraz wiele innych, czasem głęboko ukrytych dolegliwości. Ważnym jest, by leczenie chrapania zacząć jak najwcześniej, ponieważ może ono wywołać bardzo poważne choroby takie, jak na przykład cukrzyca czy zaburzenia pracy serca. Zdecydowanie się na leczenie chrapania związane jest z koniecznością wykonania szeregu niezbędnych badań. Podczas konsultacji lekarskiej priorytetem jest przeprowadzenie wywiadu, jak i badań, które będą pierwszym, kluczowym krokiem, aby leczenie chrapania przyniosło najbezpieczniejszy i wysoce skuteczny efekt. Indywidualny plan leczenia, ułożony pod konkretne potrzeby pacjenta, jest gwarancją pełnej satysfakcji z przebiegu postępowania diagnostyczno-leczniczego.

Zobacz też: chirurgia ortognatyka.

Chrapanie przed

Chrapanie przed

Chrapanie po

Chrapanie po

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

    ul. Kartuska 312,
    80-125 Gdańsk

    (+48) 58 691-71-47
    (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

    ul. Andromedy 3,
    80-180 Kowale

    (+48) 58 691-71-47
    (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę