fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Oferta

  Stomatologia zachowawcza

  Więcej niż perfekcyjnie przeprowadzone leczenie

  • Pełna diagnostyka w jednym miejscu
  • Sprzęt i materiały najwyższej jakości
  • Wzorcowa sterylizacja narzędzi
  • Możliwość leczenia laserem
  • Odbudowa ubytków techniką warstwową Vaniniego
  • Odbudowa w technologii cyfrowej CAD/CAM

  Oferujemy Państwu coś więcej niż perfekcyjnie przeprowadzone leczenie stomatologiczne. Tworzymy szczególną atmosferę współpracy z Pacjentem, tak aby czuli się Państwo w Klinice swobodnie i komfortowo.

  Stomatologia zachowawcza

  Zapraszamy do skorzystania z usług stomatologii zachowawczej i stomatologii estetycznej. Przygotowaliśmy dla Państwa kompleks nowocześnie wyposażonych gabinetów, gdzie oczekują Państwa doświadczeni lekarze, pełni pasji i zaangażowania.

  Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem i wykonuje dokładny przegląd zębów. Zapewniamy Państwu pełną diagnostykę w Klinice. Mamy możliwość wykonania wszystkich rodzajów zdjęć rentgenowskich, łącznie z trójwymiarową tomografią komputerową.

  Dopełnieniem badania , oprócz przeglądu i zdjęć rtg, jest kamera wewnątrzustna, która pozwala lekarzowi zobrazować stan jamy ustnej Pacjenta i jego potrzeby leczenia.
  Chcąc zapewnić Pacjentom pełne zrozumienie przebiegu leczenia, otrzymują Państwo od nas wydruk przeglądu wraz z planem leczenia i kosztorysem. Przedstawiamy wszystkie dostępne możliwości leczenia i przygotowujemy indywidualny plan leczenia.

  Zapewniamy możliwość konsultacji w ramach wszystkich dziedzin stomatologii, w jednym miejscu.

  Dbamy o to, by leczenie było całkowicie bezbolesne, przebiegało w swobodnej atmosferze i pełnym komforcie. Oferujemy możliwość znieczulenia miejscowego do większości zabiegów, bez dodatkowych opłat z Państwa strony.

  Dla Pacjentów bojących się stomatologa, którzy mają duże i pilne potrzeby lecznicze przygotowaliśmy możliwość leczenia w znieczuleniu ogólnym. Po konsultacji lekarz przygotowuje plan leczenia, by podczas narkozy jak najpełniej wykorzystać czas zabiegu i wyleczyć jak najwięcej zębów.

  Oferujemy Państwu również możliwość leczenia za pomocą lasera.

  Leczenie próchnicy laserem LightWalker jest bezbolesne i pozwala uniknąć wiercenia w zębach, którego boi się wielu Pacjentów. Wysoka precyzja wiązki laserowej pozwala ograniczyć działanie, podczas opracowania ubytku, do chorobowo zmienionej tkanki. Dzięki temu możliwe jest pełne zachowanie zdrowej struktury zęba. Po zastosowaniu lasera stomatologicznego nie występuje tzw. próchnica wtórna, ponieważ wiązka lasera dodatkowo dezynfekuje ubytek. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla Pacjentów bojących się stomatologa.

  Rodzaje wypełnienia zębów

  Nowoczesna stomatologia zachowawcza daje nam możliwość precyzyjnej odbudowy zniszczonych zębów przy pomocy technologii cyfrowej CAD/CAM. Dlatego, oprócz tradycyjnych wypełnień, oferujemy Państwu estetyczne wypełnienia zębów typu inlay, onlay i overlay. Ich zaletą jest trwałość i perfekcyjny kształt . Mogą one być wykonane z kompozytu lub porcelany. Dzięki skanerom wewnątrzustnym skanujemy ubytek w zębie, przesyłamy skan do laboratorium, a tam w krótkim czasie, wycinana jest gotowa odbudowa zęba w technologii cyfrowej. By zapewnić Państwu komfort i najwyższą jakość usług stworzyliśmy własne laboratorium techniki dentystycznej w Klinice. Dzięki czemu leczenie zachowawcze może być przeprowadzane w pełni profesjonalnie.

  Odbudowujemy zęby również techniką tradycyjną. Dokładamy wszelkich starań, dbając o najdrobniejsze szczegóły, by wypełnienia wyglądały tak, jak naturalny ząb. Stosujemy materiały kompozytowe wiodących marek . Ich właściwości optyczne imitują wygląd naturalnego zęba zapewniając najwyższą jakość i estetykę wypełnień.

  Endokorona – estetyczne wypełnianie zęba

  W Klinice dr Ziemlewskiego oferujemy również naszym pacjentom odbudowę zębów za pomocą endokorony. Jest to rozwiązanie, które stosuje się po leczeniu kanałowym, jako alternatywa dla popularnej korony. Cena endokorony zależna jest od rodzaju materiału, z którego zostanie wykonana (endokorona kompozytowa, ceramiczna czy porcelanowa). W przeciwieństwie do tradycyjnej korony, endokorona pozwala zachować większą ilość tkanki twardej zęba. W przypadku korony protetycznej konieczne jest wcześniejsze oszlifowanie tkanek.

  Zasada wykonania endokorony jest podobna jak w przypadku onlay i overlay. Różnica polega głównie na tym, że onlay i overlay stosowana jest w zębach z dużymi ubytkami, które nie były leczone kanałowo.

  Zalety endokorony

  Endokorona bardzo dobrze zabezpiecza ząb, który był leczony kanałowo oraz zapobiega przed dalszymi uszkodzeniami. Ten rodzaj plomby pozwala na równomierne rozłożenie sił, które naciskają na ząb. Oprócz tego, endokorona lepiej chroni przed próchnicą z uwagi na szczelność brzeżną. Do zalet możemy również zaliczyć bardzo dobre odwzorowanie kształtu zęba.

  Zobacz też: laseroterapia w stomatologii, leczenie kanałowe Gdańsk.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę