fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Usuwanie 8 zębów mądrości – Gdańsk

  Usuwanie zębów mądrości – Gdańsk

  Zęby mądrości u wielu Pacjentów są źródłem licznych problemów i niedogodności, szczególnie przy wyrzynaniu się w pozycji utrudniającej ich prawidłowe ułożenie w łuku zębowym. Dodatkowo ósemki są najczęściej narażone na powstawanie próchnicy ponieważ dostęp do nich jest utrudniony. To znacznie komplikuje ich oczyszczanie, a zalegający w ich okolicach pokarm powoduje powstawanie bakterii
  W dużej części z racji problemów jakie sprawiają, lekarze stomatolodzy decydują się na zabieg usunięcia 8 z powodu występującej na nich próchnicy, która często powoduje konieczność podjęcia leczenia kanałowego, które jest znacznie utrudnione przez ciężki dostęp. Dodatkowo usuwanie zębów mądrości jest zalecane kiedy powodują one problemy zgryzowo-ortodontyczne. Podjęcie decyzji o ekstrakcji zębów mądrości poparte jest uprzednią analizą ich stanu zdrowia i ułożenia – diagnostyka polega na wykonaniu badania tomografem komputerowym lub RTG. W klinice stomatologicznej Impladent w Gdańsku przeprowadzane są zabiegi usuwania zębów mądrości w znieczuleniu miejscowym lub pod narkozą. Doświadczony zespół chirurgów stomatologów kliniki Impladent w Gdańsku przeprowadzi diagnostykę i zadba o bezbolesne usunięcie 8 zębów trzonowych zapewniając przy tym najwyższe standardy obsługi, przyjazną atmosferę oraz komfortowe warunki. Leczenie i usuwanie zębów pod narkozą to także jedna z oferowanych przez nas możliwości.

  Usuwanie 8 zębów trzonowych w klinice Impladent

  Usuwanie zębów mądrości to zabieg chirurgiczny wymagający ingerencji w strukturę dziąsła – koniecznym jest nacięcie błony śluzowej co umożliwia odseparowanie korzeni ósemek przy pomocy dedykowanych temu zabiegowi wierteł. Pozwala to nie tylko na bezpieczną ekstrakcję ósemek, ale również minimalizuje ryzyko utraty tkanek w ich otoczeniu. Kolejnym krokiem jest tak zwane dłutowanie polegające na rozchwianiu korzeni zęba przy zastosowaniu dźwigni – te dwie czynności znacznie ułatwiają usunięcie 8 zębów trzonowych przy pomocy odpowiednich kleszczy chirurgicznych. Ostatnim krokiem jest założenie szwów na powstałe po usunięciu ósemek rany.

  Przed usunięciem ósemek – przygotowanie do zabiegu

  Sam proces usuwania 8 jest jednym z rutynowych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach stomatologicznych w związku z czym nie należy się go obawiać. Wymaga on jednak odpowiedniej diagnostyki i przygotowania – w tym celu wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i specjalistyczny sprzęt umożliwiający nam dokładną wizualizację stanu uzębienia. Pacjenta oraz lokalizację ósemek i ich dokładne położenie w kości. Przed zabiegiem nie rekomendujemy palenia papierosów i spożywania alkoholu a także zachęcamy do zadbania o higienę jamy ustnej, której mycie po zabiegu będzie przez kilka dni znacznie utrudnione. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu na dwa dni przed nadejściem okresu i dwóch pierwszych dni cyklu. Usuwaniu ósemek nie powinny się także poddawać kobiety w ciąży – w takiej sytuacji najlepiej jest przełożyć zabieg na termin po porodzie.

  Usuwanie 8 pod narkozą lub przy znieczuleniu miejscowym – ekstrakcja zębów mądrości

  W klinice stomatologicznej Impladent w Gdańsku profesjonalizm jest równoznaczny nie tylko z najwyższej jakości usługami medycznymi, ale również miłą i przyjazną atmosferą, która redukuje odczuwany przez wielu Pacjentów stres związany z zabiegiem. W trosce o Państwa komfort oferujemy usuwanie 8 pod narkozą a także w znieczuleniu miejscowym. W Impladent usuwanie 8 pod narkozą przeprowadzane jest po konsultacji z anestezjologiem, który kwalifikuje Pacjentów do leczenia w znieczuleniu ogólnym uwzględniając przy tym Państwa stan zdrowia. W przypadku, gdy nie jest to możliwe lub Państwa preferencje nie uwzględniają zabiegu w znieczuleniu ogólnym, usuwanie 8 zębów trzonowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zapewnia ono pełną świadomość podczas zabiegu jednak jednocześnie uśmierzają ból, który jest nieodczuwalny w trakcie jego trwania.

  Po zabiegu – rekonwalescencja po chirurgicznym usunięciu zębów mądrości

  Usunięcie zębów trzonowych to zabieg wymagający kilku dni rekonwalescencji – opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się przez pewien czas i w tym okresie zalecanym jest spożywanie posiłków niewymagających przeżuwania i gryzienia, stosowanie zimnych okładów na policzki a także unikanie gorących napojów takich jak herbata czy kawa. Ból po zabiegu narasta wraz z malejącym nasileniem działania środków przeciwbólowych – nie należy uśmierzać go jednak antybiotykami bez konsultacji z lekarzem. Dolegliwości bólowe towarzyszyć mogą przez nawet tydzień od usunięcia zębów mądrości – w celu zmniejszenia ich inwazyjności zalecimy stosowanie właściwych środków uwzględniając indywidualny stan zdrowia każdego z naszych Pacjentów. Chirurgiczne usuwanie ósemek, choć rutynowe, wymaga od Pacjenta ostrożności i dbałości o niezagojone w jamie ustnej rany – niezalecane jest palenie i spożywanie alkoholu, ponieważ ich stosowanie wydłuży proces gojenia a może nawet doprowadzić do pogorszenia stanu ran. Unikać należy również intensywnego wysiłku fizycznego. Szwy wyciągane są standardowo po 7 dniach od zabiegu.

  Chirurgiczne usuwanie ósemek – cena zabiegu

  W zależności od stanu uzębienia oraz umiejscowienia ósemek cena ich usunięcia może się różnić – określone metody leczenia i wyrywania ósmych zębów trzonowych mogą być bardziej czasochłonne. Najbardziej standardowym zabiegiem jest usunięcie dobrze wyrżniętych ósemek – nieco bardziej wymagającym zabiegiem jest wydobycie zębów zatrzymanych lub tych, które uległy przemieszczeniu. Ceny usuwania ósemek mogą więc różnić się w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu jednak w klinice Impladent o kosztach przeprowadzenia zabiegu informujemy Państwa po przeprowadzeniu procesu diagnostycznego, który jest niezbędny do określenia stanu uzębienia oraz kondycji ósemek zaplanowanych do usunięcia.

  Sprawdź również na czym polega leczenie zębów pod narkozą!

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę