fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Oferta

  Laseroterapia w stomatologii

  Laserowe leczenie zębów, próchnicy na miarę XXI wieku

  • lasery Fotona (klasa Premium) gwarantujące bezpieczeństwo terapii
  • 3 różne typy laserów – Erb:YAG, Nd:YAG, Dioda – lasery twarde i miękkie
  • bezbolesne laserowe borowanie
  • najskuteczniejsza sterylizacja kanałów w leczeniu endodontycznym
  • usuwanie zmian na skórze i śluzówce
  • leczenie paradontozy i periimplantitis
  • odmładzanie twarzy

  Lasery znajdują dzisiaj coraz większe zastosowanie w stomatologii. Jest to najbardziej zaawansowana technologia wspomagająca pracę stomatologa. Dysponujemy kilkoma laserami o różnych długościach fal, co umożliwia leczenie w obrębie tkanek twardych (zęby, kość) i miękkich (dziąsła, skóra).

  Lasery wysokoenergetyczne z kryształami Er:YAG, Nd:YAG i diodowe umożliwiają zastosowanie wielu terapii, których nie można wykonać klasycznymi metodami.
  Zabiegi wykonywane przy ich użyciu są precyzyjne i bezbolesne. Jest wiele laserów na rynku, ale tylko te najwyższej jakości w pełni kontrolują parametry pracy.Wpływa to na jakość i bezpieczeństwo przeprowadzonego leczenia.

  Laserowe leczenie zębów - ubytków próchnicowych u dzieci i dorosłych

  Laserowe leczenie próchnicy laserem LightWalker jest bezbolesne i pozwala uniknąć wiercenia w zębach, którego boi się wielu Pacjentów. Wysoka precyzja wiązki laserowej pozwala ograniczyć działanie, podczas opracowania ubytku, do chorobowo zmienionej tkanki. Dzięki temu możliwe jest pełne zachowanie zdrowej struktury zęba. Po zastosowaniu lasera stomatologicznego nie występuje tzw. próchnica wtórna, ponieważ wiązka lasera dodatkowo dezynfekuje ubytek. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla Pacjentów bojących się stomatologa.

  Laserowe leczenie stomatologiczne - paradontozy

  Do tej pory standardem wspomagania leczenia paradontozy była dezynfekcja laserem diodowym niskoenergetycznym. Obecnie wprowadziliśmy innowacyjną metodę leczenia – TwinLight TPT. W terapii tej stosujemy twardy laser erbowy i neodymowy. Udowodniono naukowo, że ta procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia, poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni i zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Użycie tej metody pozwala na skuteczne leczenie chorób przyzębia w różnym stadium, bez inwazyjnej ingerencji chirurgicznej. Jest to również jedyna skuteczna metoda leczenia zapaleń tkanek przy implantach.

  Zobacz film
  Krok 1

  Krok 1

  Krok 2

  Krok 2

  Krok 3

  Krok 3

  Laserowe leczenie stomatologiczne - nadwrażliwości

  Nadwrażliwość szkliwa to dla Pacjenta zawsze duży dyskomfort. Klasyczne terapie polegają na zamknięciu kanalików zębinowych lakierami fluorowymi. Leczenie laserowe jest terapią skuteczniej eliminującą tę przykrą dolegliwość. Często już po pierwszym zabiegu uzyskujemy rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker jest szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

  Leczenie kanałowe (endodontyczne)

  Leczenie endodontyczne TwinLight Endodontic Treatment wspomaga klasyczne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Pozwala usunąć resztki miazgi z bocznych kanalików, gdzie nie docierają nawet najcieńsze narzędzia. Energia świetlna umożliwia głęboką dezynfekcję ścian kanałów korzeniowych.

  Metoda ta wykorzystuje energię lasera w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że boczne odgałęzienia kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista.W drugim etapie głęboko penetrująca fala promieniowania zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzenia na poziomie aż 99,82% czyli sięga do 10 razy głębiej od standardowych metod.

  Zobacz film

  Chirurgia stomatologiczna i implantologia

  Zabiegi chirurgiczne przy użyciu lasera mogą być wykonywane z jeszcze większą precyzją, krwawienie po cięciu laserem jest mniejsze, a fotomodulacja działa przeciwbólowo i wspomagająco na proces gojenia. Laser możemy wykorzystać przy zabiegach odsłonięcia implantów, zębów zatrzymanych,wydłużania koron zębowych czy plastyki wędzidełek.

  Laserowa metoda wybielania TouchWhite

  Opatentowany system do wybielania zębów Touch White jest oparty na długościach fali Er:Yag. Jest szybką i małoinwazyjną, metodą wybielania zębów wspomaganą laserowo i dającą dobre efekty zabiegowe oraz niską nadwrażliwość po zabiegową. Dzięki wysokiej absorpcji w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera jest całkowicie pochłaniana w żelu nie penetrując w głąb tkanek miękkich czy miazgi. Całą energię lasera wykorzystuje się więc do fotoaktywacji żelu.

   

  Laserowe leczenie zębów próchnicy - borowanie

  Laserowe leczenie zębów próchnicy, którego przebieg jest bezbolesny, to rozwiązanie dla wszystkich tych z Państwa, którzy są bardzo wrażliwi na ból lub po prostu się go boją. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci i osób, które źle znoszą wizyty u stomatologa. Laserowe borowanie zębów to zabieg, podczas którego nie potrzebne jest użycie wiertła, w przeciwieństwie do metody tradycyjnej, ponieważ laser wykonuje całą pracę sam. Laserowe leczenie zębów jest również rodzajem leczenia, podczas którego nie jest słyszalny dźwięk, jak w przypadku znanej metody z wykorzystaniem wiertła, który również wzmaga strach wśród pacjentów oraz przyczynia się do niemiłych wspomnień związanych z wizytą w gabinecie stomatologicznym.

  Laserowe leczenie zębów próchnicy i dziąseł

  Laserowe leczenie zębów próchnicy to zabieg, który zapewnia bezbolesne leczenie uzębienia zaatakowanej przez próchnicę tkanki zęba. Ta metoda jest jedną z najmniej inwazyjnych, a co za tym idzie, laserowe leczenie zębów jest bezpieczniejsze dla jamy ustnej pacjenta, niż chirurgiczne zabiegi wykonywane w stomatologii. Podczas leczenia próchnicy pojawia się również obawa przed próchnicą wtórną, ponieważ jest to jedna z najczęstszych chorób infekcyjnych uzębienia. Laserowe borowanie zębów daje jednak gwarancję, że problem ten nie wróci, ponieważ wiązka lasera dodatkowo dokładnie dezynfekuje obszar objęty próchnicą. Bezbolesne, laserowe leczenie zębów, zwane również leczeniem biologicznym, coraz częściej zastępuje metodę, w której wykorzystuje się wiertło. Dla Państwa komfortu polecamy wybór tego rodzaju leczenia.

  Laserowe leczenie zębów próchnicy i dziąseł w klinice Impladent to szereg zabiegów mających na celu przywrócenie zdrowia i pełnej kondycji uzębienia. Stosując jak najmniej inwazyjne i niemalże bezbolesne metody w centrum stomatologicznym Impladent wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie zapewniające nie tylko wydajne i sprawne przeprowadzenie zabiegów, ale również pozwalające na uzyskanie satysfakcjonujących efektów końcowych. Laserowe leczenie zębów oraz dziąseł pozwala pozbyć się bólu wynikającego z chorób w jamie ustnej, dziąseł czy też nadwrażliwości szkliwa, co znacznie przekłada się na wzrost komfortu w codziennym funkcjonowaniu osób borykających się z tymi problemami. W klinice dentystycznej Impladent laserowe leczenie zębów i dziąseł przeprowadzane jest w sterylnych warunkach przez zespół doświadczonych stomatologów, co gwarantuje satysfakcjonujące efekty końcowe leczenia i pozwala zapomnieć o bólu zębów na długi czas.

  Zobacz też: stomatologia zachowawcza.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę