fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Laseroterapia w stomatologii

Leczenie na miarę XXI wieku

 • lasery Fotona (klasa Premium) gwarantujące bezpieczeństwo terapii
 • 3 różne typy laserów – Erb:YAG, Nd:YAG, Dioda – lasery twarde i miękkie
 • bezbolesne laserowe borowanie
 • najskuteczniejsza sterylizacja kanałów w leczeniu endodontycznym
 • usuwanie zmian na skórze i śluzówce
 • leczenie paradontozy i periimplantitis
 • odmładzanie twarzy

Lasery znajdują dzisiaj coraz większe zastosowanie w stomatologii. Jest to najbardziej zaawansowana technologia wspomagająca pracę stomatologa. Dysponujemy kilkoma laserami o różnych długościach fal, co umożliwia leczenie w obrębie tkanek twardych (zęby, kość) i miękkich (dziąsła, skóra).

Lasery wysokoenergetyczne z kryształami Er:YAG, Nd:YAG i diodowe umożliwiają zastosowanie wielu terapii, których nie można wykonać klasycznymi metodami.
Zabiegi wykonywane przy ich użyciu są precyzyjne i bezbolesne. Jest wiele laserów na rynku, ale tylko te najwyższej jakości w pełni kontrolują parametry pracy.Wpływa to na jakość i bezpieczeństwo przeprowadzonego leczenia.

Leczenie ubytków próchnicowych u dzieci i dorosłych.

Leczenie próchnicy laserem LightWalker jest bezbolesne i pozwala uniknąć wiercenia w zębach, którego boi się wielu Pacjentów. Wysoka precyzja wiązki laserowej pozwala ograniczyć działanie, podczas opracowania ubytku, do chorobowo zmienionej tkanki. Dzięki temu możliwe jest pełne zachowanie zdrowej struktury zęba. Po zastosowaniu lasera stomatologicznego nie występuje tzw. próchnica wtórna, ponieważ wiązka lasera dodatkowo dezynfekuje ubytek. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla Pacjentów bojących się stomatologa.

Leczenie paradontozy

Do tej pory standardem wspomagania leczenia paradontozy była dezynfekcja laserem diodowym niskoenergetycznym. Obecnie wprowadziliśmy innowacyjną metodę leczenia – TwinLight TPT. W terapii tej stosujemy twardy laser erbowy i neodymowy. Udowodniono naukowo, że ta procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia, poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni i zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Użycie tej metody pozwala na skuteczne leczenie chorób przyzębia w różnym stadium, bez inwazyjnej ingerencji chirurgicznej. Jest to również jedyna skuteczna metoda leczenia zapaleń tkanek przy implantach.

Zobacz film
Krok 1

Krok 1

Krok 2

Krok 2

Krok 3

Krok 3

Leczenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość szkliwa to dla Pacjenta zawsze duży dyskomfort. Klasyczne terapie polegają na zamknięciu kanalików zębinowych lakierami fluorowymi. Leczenie laserowe jest terapią skuteczniej eliminującą tę przykrą dolegliwość. Często już po pierwszym zabiegu uzyskujemy rezultat całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker jest szybka i przynosi długo oczekiwaną ulgę.

Leczenie kanałowe (endodontyczne)

Leczenie endodontyczne TwinLight Endodontic Treatment wspomaga klasyczne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Pozwala usunąć resztki miazgi z bocznych kanalików, gdzie nie docierają nawet najcieńsze narzędzia. Energia świetlna umożliwia głęboką dezynfekcję ścian kanałów korzeniowych.

Metoda ta wykorzystuje energię lasera w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że boczne odgałęzienia kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych jest usuwana warstwa mazista.W drugim etapie głęboko penetrująca fala promieniowania zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzenia na poziomie aż 99,82% czyli sięga do 10 razy głębiej od standardowych metod.

Zobacz film

Chirurgia stomatologiczna i implantologia

Zabiegi chirurgiczne przy użyciu lasera mogą być wykonywane z jeszcze większą precyzją, krwawienie po cięciu laserem jest mniejsze, a fotomodulacja działa przeciwbólowo i wspomagająco na proces gojenia. Laser możemy wykorzystać przy zabiegach odsłonięcia implantów, zębów zatrzymanych,wydłużania koron zębowych czy plastyki wędzidełek.

Laserowa metoda wybielania TouchWhite

Opatentowany system do wybielania zębów Touch White jest oparty na długościach fali Er:Yag. Jest szybką i małoinwazyjną, metodą wybielania zębów wspomaganą laserowo i dającą dobre efekty zabiegowe oraz niską nadwrażliwość po zabiegową. Dzięki wysokiej absorpcji w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera jest całkowicie pochłaniana w żelu nie penetrując w głąb tkanek miękkich czy miazgi. Całą energię lasera wykorzystuje się więc do fotoaktywacji żelu.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę