fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Prostowanie zębów nakładkami – Gdańsk

  Prostowanie zębów z Impladent

  Prostowanie zębów to proces długotrwały, który może odbywać się różnymi metodami. W Impladent oferujemy zabiegi chirurgiczne oraz usługi ortodontyczne, które pozwalają na wyprostowanie zgryzu oraz zębów, co ma diametralne znaczenie dla komfortu użytkowania jamy ustnej oraz przywrócenia szczęce właściwych funkcji, wśród których wartymi wymienienia są nie tylko zdolność do rozdrabniania pokarmu, ale również zdolność wyraźnej wymowy. Prostowanie zębów, znane też jako leczenie wad zgryzu, konieczne jest w przypadku, gdy te są wynikiem:

  • genetycznych uwarunkowań (przykładem czego może być progenia czy też diastema),
  • czynników środowiskowych (są to tzw. nabyte wady zgryzu),
  • połączenia genetycznych uwarunkowań z czynnikami środowiskowymi (takie wady zgryzu nazywane są ewolucyjnymi i mogą charakteryzować całe grupy społeczne – pokolenia lub społeczeństwa).

  W Impladent stosujemy zarówno ortodontyczne, jak i chirurgiczne metody prostowania zębów – dzięki dogłębnej diagnozie każdemu Pacjentowi jesteśmy w stanie zaoferować najefektywniejsze rozwiązanie, zapewniające nie tylko satysfakcję z prostego i pięknego uzębienia, ale również poczucie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie całego przebiegu leczenia.

  Prostowanie zębów nakładkami

  Poza tradycyjnymi, ortodontycznymi metodami, takimi jak aparat na zęby, oferujemy Państwu również innowacyjne i nowoczesne techniki prostowania zębów. Jedną z nich jest nakładkowe prostowanie zębów przy zastosowaniu przezroczystej nakładki zębowej Invisalign. Wykonana z elastycznego i miękkiego materiału nakładka Invasilign zapewnia komfort użytkowania i gwarantuje bezbolesne prostowanie zębów – pozbawiona metalowych elementów nie gniecie użytkownika i oferuje bardzo dużą wygodę. Prostowanie zębów nakładkami ma wiele zalet, spośród których do najważniejszych należą:

  • niewidoczność – transparentne nakładki na zęby są niezauważalne,
  • doskonale przylegają do zębów, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu jamy ustnej – nie utrudniają mówienia czy też śmiania się,
  • brak metalowych elementów charakterystycznych dla aparatów ortodontycznych,
  • łatwość zdejmowania i zakładania – bez problemów można je umyć a także zdjąć przed posiłkiem,
  • efektywność – regularne noszenie nakładek zębowych jest gwarancją skutecznego leczenia wad zgryzu.

  Nakładkowe prostowanie zębów – proces leczenia

  Podobnie jak w przypadku aparatu ortodontycznego również nakładkowe prostowanie zębów wymaga rzetelnej diagnostyki i wykonania dopasowanego do szczęki i uzębienia Pacjenta nakładki. W Impladent nakładkowe prostowanie zębów rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, który pozwala nam poznać źródło problemu a także zweryfikować szkodliwe nawyki, które mogą negatywnie wpłynąć na proces leczenia – jest nim chociażby bruksizm prowadzący do ścierania zębów a także mogący uszkodzić nakładkę. Otrzymane wyniki wywiadu oraz diagnoza pozwalają nam podjąć kolejne kroki. W przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań do prostowania zębów nakładkami rozpoczynamy od ich niwelowania, by następnie możliwym było płynne i jak najszybsze przejście do właściwego leczenia. Nakładkowe prostowanie zębów pozwala na pozbycie się nieestetycznych przerw między zębami a także ulokowanie wykrzywionych zębów w linii prostej, prostuje również nachodzące na siebie zęby. Nakładkowe leczenie zębów cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością, ponieważ nie tylko nie zwraca uwagi otoczenia (przez swoją transparentność i gładką, błyszczącą fakturę), ale również jest bardzo efektywne.

  Prostowanie zębów bez aparatu – innowacyjna metoda leczenia krzywych zębów

  Prostowanie zębów bez aparatu to jedna z innowacyjnych metod leczenia krzywego zgryzu oraz zębów. Metalowe aparaty ortodontyczne dla wielu osób są niekomfortowe w użytkowaniu, bolesne a także nie stanowią satysfakcjonującego wizualnie rozwiązania. Właśnie takim pacjentom dedykowane jest prostowanie zębów bez aparatu przy zastosowaniu innowacyjnych nakładek na zęby. Dokładnie wykonany odlew pozwala wyprostować nachodzące na siebie zęby i skorygować krzywy zgryz, który dla wielu osób jest powodem kompleksów i niskiej samooceny. Poprawa stanu uzębienia wpływa więc nie tylko na świetną prezencję, ale również polepszenie samopoczucia i własnej samooceny. Prostowanie zębów bez aparatu to technika, która nie wymaga również regularnych wizyt w celu wymiany gumek i jest o tyle bardziej komfortowa, że pozwala czyścić zęby bez obaw o niedokładność wynikającą z braku dostępu do zakamarków znajdujących się pomiędzy klamerkami aparatu.

  Prostowanie zębów Invisalign w Impladent

  Prostowanie zębów Ivisilign jest nowoczesną techniką polegającą na nałożeniu na krzywe uzębienie dyskretnego aparatu w postaci przezroczystej nakładki. Są to tak zwane alignery, które tworzone są na podstawie skanów uzębienia Pacjenta i uwzględniają przesunięcie zębów oraz konieczność ich wyprofilowania w odpowiedni sposób. prostowanie zębów Invisalign jest innowacyjna i efektywną techniką prostowania zębów jednak wymaga systematyczności ze strony Pacjenta zarówno pod kątem ich noszenia, jak również udziału w wizytach kontrolnych niezbędnych do weryfikacji postępów. Metoda leczenia, którą jest prostowanie zębów Invisalign nie ma określonych przedziałów czasowych – długość leczenia jest zależna od korygowanej wady uzębienia a także systematycznej współpracy ze strony Pacjenta.

   

  Prostowanie zębów – Gdańsk, Trójmiasto i okolice

  W mieście Gdańsk leczenie ortodontyczne oferuje klinika stomatologiczna Impladent. Posiadamy 20letnie doświadczenie oraz zespół stomatologiczny z wykształceniem medycznym, co sprawia, że świadczone przez nas usługi spełniają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa a także zapewniają satysfakcję z prostych i pięknych zębów. Prostowanie zębów w Impladent w Gdańsku możliwe jest przy użyciu nakładek, zabiegów chirurgicznych lub aparatów ortodontycznych stałych i ruchomych – szeroki wachlarz możliwości sprawia, że dla każdego Pacjenta jesteśmy w stanie zaplanować pełny proces leczenia i Państwa przez niego przeprowadzić. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami mieszkańców nie tylko miasta Gdańsk, ale również okolic i całego kraju. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzuje niezawodność, efektywność i satysfakcjonujący, nawet najbardziej wymagających Pacjentów, efekt końcowy.

  Prostowanie zębów – efekty leczenia satysfakcjonują Pacjentów Impladent

  Efekty prostowania zębów metodą nakładkową są równie satysfakcjonujące co przy zastosowaniu klasycznych aparatów ortodontycznych. Wydajność zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania nie pozostawia w tym zakresie najmniejszych wątpliwości. Warto się jednak zastanowić, czy poza efektami prostowania zębów jedną lub drugą metodą są inne czynniki, które przemawiałyby za wyborem którejś z nich. Naturalnie jako specjaliści rekomendujemy najodpowiedniejszy tryb leczenia po przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki jednak kierujemy się również preferencjami naszych Pacjentów starając się dopasować tryb leczenia do ich indywidualnych preferencji. Rekomendacje naszych Pacjentów mówią same za siebie – efekty prostowania zębów ze specjalistami Impladent są satysfakcjonujące a najwyższe standardy, które zachowujemy w naszej klinice pozwalają nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach i zweryfikowania stanu zdrowia swoich zębów z naszymi specjalistami!

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę