fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Oferta

  Leczenie paradontozy i profilaktyka

  Kompleksowa profilaktyka nie musi boleć

  • Zespół lekarza periodontologa i profesjonalnych higienistów
  • Kompleksowe leczenie chorób przyzębia
  • Indywidualna opieka profilaktyczna
  • Laserowe leczenie przyzębia
  • Sterowana regeneracja i plastyka tkanek przyzębia

  Leczenie periodontologiczne

  Choroby dziąseł i kości wokół zębów i implantów są problemem cywilizacyjnym, którego skala wciąż rośnie. Działania profilaktyczne, lub w przypadku postępu choroby lecznicze, mogą skutecznie zapobiegać utracie uzębienia.

  Proces leczniczy nadzoruje lekarz – specjalista periodontologii. Profilaktyką zajmują się dyplomowani higieniści stomatologiczni.

  Głównymi przyczynami chorób przyzębia są uwarunkowania genetyczne, wady zgryzu oraz obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Proces zapalny dziąsła rozprzestrzenia się i doprowadza do niszczenia kości wokół zębów i implantów.

  Odpowiednia, profesjonalna profilaktyka nie dopuszcza do rozwoju choroby. W przypadku zaników możliwe jest leczenie chorób przyzębia (leczenie paradontozy) polegające na likwidacji zapaleń i odbudowie utraconych tkanek.

  Dzięki standaryzowanym, międzynarodowym wskaźnikom zapalenia, higieny i periostatusu nasi higieniści monitorują stan przyzębia i ściśle współpracują z nadzorującym leczenie specjalistą periodontologii.

  Standardem Światowej Organizacji Zdrowia jest wykonywanie zabiegu profilaktycznego w gabinecie higieny minimum dwa razy do roku.

  Zabiegi profilaktyczne i leczenie paradontozy wykonywane są w profesjonalnym gabinecie higienizacji.

  Zabieg składa się z usunięcia kamienia za pomocą ultradźwięków i piaskowania osadu. Redukującego płytkę oraz miękkie złogi nazębne, jak również przebarwienia powstałe na skutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów.

  Bardzo często Pacjenci pytają czy takie zabiegi nie niszczą szkliwa. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie bardzo delikatnych metod. W naszej Klinice wykwalifikowani higieniści dysponują narzędziami wiodącej na świecie szwajcarskiej firmy EMS (Electro Medical Systems). Do zabiegów higienizacyjnych wykorzystywane są końcówki ultradźwiękowe, pracujące w najkorzystniejszym paśmie drgań, które selektywnie niszczą jedynie kamień, a nie struktury zęba.

  Kluczem do sukcesu podczas zabiegu piaskowania jest odpowiednia ziarnistość, kształt i twardość piasku. Firma EMS dostarcza najlepsze możliwe materiały, które wiele lat przechodziły testy kliniczne.

  W tym systemie możemy zaproponować również unikalne rozwiązanie – mikro końcówki i specjalny piasek do czyszczenia części poddziąsłowych (zęba lub łącznika implantologicznego). Jest to piasek, który rozpuszcza się w ślinie i płynach tkankowych, a jego pozostałości pod dziąsłem działają dezynfekcyjnie.
  Dla Państwa komfortu dysponujemy również różnymi smakami stosowanych materiałów, tak aby kolejne Państwa wizyty budziły miłe skojarzenia.

  Na wizytach higienizacyjnych bardzo istotne jest również stosowanie profilaktyki fluorowej w postaci pianki, lub lakierów, co znacząco wpływa na redukowanie ryzyka próchnicy. Niektóre ze stosowanych lakierów działają również dezynfekcyjnie oraz znoszą nadwrażliwość zębów.

  Na każdym etapie leczenia higienista edukuje Pacjenta co do właściwej metody szczotkowania zębów i dobiera akcesoria tak aby korygować wszelkie nieprawidłowe nawyki higieniczne.

  Każdy Pacjent naszej Kliniki otoczony jest indywidualną opieką profilaktyczną. Działając zespołowo zapobiegamy dalszemu postępowi choroby przyzębia, co warunkuje pełny sukces terapeutyczny.

  U osób z zaawansowaną chorobą przyzębia lekarz periodontolog określa indywidualny plan i harmonogram leczenia.

  Leczenie w większości przypadków składa się z fazy redukującej procesy zapalne (kiretaże, rootplanning) oraz w części przypadków z chirurgicznej odbudowy utraconych tkanek za pomocą przeszczepów oraz biomateriałów np. Emdogain.

  Oferujmy Państwu również laserowe leczenie periodontologiczne TwinLight TPT, które jest minimalnie inwazyjną metodą leczenia chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia zmian zapalnych w przyzębiu, przez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni i zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Użycie tej metody pozwala na skuteczne ograniczenie chorób przyzębia w różnym stadium zaawansowania, bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

  Oferujemy również zabieg laserowej gingiwektomii. Czyli wydłużenia korony klinicznej i modelowania przebiegu girlandy dziąsłowej w przypadku jej asymetrii, zwłaszcza w przypadku uśmiechu dziąsłowego.

  Oferujemy również laserową korektę wędzidełek.

  Są to zabiegi niezwykle precyzyjne i mało inwazyjne, zapewniające szybkie gojenie.

  W sytuacji, gdy wymagana jest poprawa jakości lub uzupełnienie brakujących tkanek miękkich wykonujemy chirurgiczny przeszczep tkanki dziąsła lub podnabłonkowej tkanki łącznej. Jedynie zdrowe tkanki, w odpowiedniej ilości i jakości zabezpieczają nasze zęby i implanty przed problemami.

  Lekarz periodontolog

  Skuteczność leczenia periodontologicznego zależy przede wszystkim od dobrej diagnozy. Nasi stomatolodzy w tym lekarz periodontolog to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w swojej pracy, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie zarówno w diagnozie, jak i wleczeniu chorób przyzębia w tym paradontozy. W naszej klinice lekarz periodontolog to osoba odpowiedzialna za proces diagnostyczny, bada pacjenta, rozpoznając przy tym choroby przyzębia i ustalając indywidualny plan leczenia. Krwawienie dziąseł czy ruszające się zęby to najczęściej pojawiające się problemy pacjentów zgłaszających się do naszej kliniki. Lekarz periodontolog jest w stanie zaradzić pojawiającym się problemom z dziąsłami dostosowując właściwe metody leczenia. Chcesz umówić się na leczenie periodontologiczne w naszej klinice? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź odwiedzenia naszej kliniki w Gdańsku.

  Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług lekarza periodontologa i zespołu wykwalifikowanych higienistów.

  Leczenie przyzębia Impladent

  Leczenie przyzębia polega na niwelowaniu objawów i przyczyn stanów zapalnych dziąseł oraz czynników mogących do nich prowadzić. Skuteczne metody profilaktyczne oraz leczenia przyzębia oferowane przez klinikę Impladent są gwarancją zdrowych i silnych dziąseł zapewniających bezpieczeństwo korzeni zębów. Nieleczona paradontoza może prowadzić nawet do utraty zębów (w wyniku zakażenia kości), dlatego warto dbać o to, by dziąsła były w dobrej kondycji i skutecznie osłaniały szyjkę oraz korzeń zęba. Leczenie przyzębia może okazać się konieczne w przypadku, gdy dziąsła zaczynają krwawić podczas szczotkowania zębów – to jeden z podstawowych wyznaczników pozwalających określić, że pomiędzy powierzchnią zęba a dziąsłem powstały tzw. kieszonki zębowe, w których łatwiej namnażać i gromadzić się mogą bakterie prowadzące do poważnych chorób jamy ustnej.

   

  Periodontologia – Gdańsk

  Periodontologia to dziedzina stomatologiczna specjalizująca się w leczeniu chorób przyzębia będących, zaraz po próchnicy, jednym z najczęstszych powodów utraty zębów wśród dorosłych. Destrukcja tkanek przyzębia jest bardzo poważnym problemem prowadzącym do silnego bólu zębów a także dyskomfortu związanego z przeżuwaniem oraz spożywaniem posiłków. Periodontologia zajmuje się skutecznym leczeniem chorób przyzębia przy wykorzystaniu najróżniejszych technik zabiegowych i profilaktyki. W mieście Gdańsk periodontologią zajmują się stomatolodzy Impladent, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i wykształcenie medyczne. Wierzymy, że profilaktyka jest lepszym wyborem niż leczenie, dlatego w naszej ofercie, poza zabiegami leczenia paradontozy, znajdą Państwo także szereg zabiegów skutecznie zapobiegających jej rozwojowi – zachęcamy do diagnostyki i leczenia zębów w klinice Impladent!

  Leczenie paradontozy – Gdańsk

  Paradontoza to choroba przyzębia, której objawy są bardzo często lekceważone. Dotyka ponad 70% społeczeństwa. Warto wiedzieć, że zapalenie przyzębia jest chorobą dziedziczną. Przyczyniają się do niej także inne czynniki, wśród których znajdują się m.in. nieodpowiednia higiena jamy ustnej oraz ogólne osłabienie organizmu. Leczenie paradontozy jest niezwykle istotne, bo nawet w przypadku powstania ubytków zębowych w jej wyniku, problem nie znika, ponieważ te stanowią gniazda, w których stale rozwijają się bakterie kolejno infekujące pozostałe zęby. Leczenie paradontozy w Gdańsku odbywa się w klinice stomatologicznej Impladent z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Po czym rozpoznać, że paradontoza się rozwija? Towarzyszy jej nieprzyjemny zapach, dyskomfort podczas spożywania posiłków wynikający z obolałych dziąseł oraz ich krwawienie. Leczenie paradontozy w Gdańsku, w klinice dentystycznej Impladent to proces, w którym uczestniczą stomatolodzy z wieloletnim doświadczeniem, posiadający wiedzę na temat efektywnych metod leczenia oraz przywracania uzębienia do pełnego zdrowia. W klinice Impladent oczyszczamy zęby, leczymy dziąsła, zabezpieczamy je przed nawrotem choroby a także przeciwdziałamy zniszczeniom, które postępująca choroba już wyrządziła poprzez wykonywanie implantów zębowych lub wypełniania ubytków zębowych innymi sposobami.

  Sprawdź też: leczenie protetyczne, stomatologia zachowawcza

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę