fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Leczenie paradontozy i profilaktyka

Kompleksowa profilaktyka nie musi boleć

 • Zespół lekarza periodontologa i profesjonalnych higienistów
 • Kompleksowe leczenie chorób przyzębia
 • Indywidualna opieka profilaktyczna
 • Laserowe leczenie przyzębia
 • Sterowana regeneracja i plastyka tkanek przyzębia

Leczenie periodontologiczne

Choroby dziąseł i kości wokół zębów i implantów są problemem cywilizacyjnym, którego skala wciąż rośnie. Działania profilaktyczne, lub w przypadku postępu choroby lecznicze, mogą skutecznie zapobiegać utracie uzębienia.

Proces leczniczy nadzoruje lekarz – specjalista periodontologii. Profilaktyką zajmują się dyplomowani higieniści stomatologiczni.

Głównymi przyczynami chorób przyzębia są uwarunkowania genetyczne, wady zgryzu oraz obecność płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego. Proces zapalny dziąsła rozprzestrzenia się i doprowadza do niszczenia kości wokół zębów i implantów.

Odpowiednia, profesjonalna profilaktyka nie dopuszcza do rozwoju choroby. W przypadku zaników możliwe jest leczenie chorób przyzębia (leczenie paradontozy) polegające na likwidacji zapaleń i odbudowie utraconych tkanek.

Dzięki standaryzowanym, międzynarodowym wskaźnikom zapalenia, higieny i periostatusu nasi higieniści monitorują stan przyzębia i ściśle współpracują z nadzorującym leczenie specjalistą periodontologii.

Standardem Światowej Organizacji Zdrowia jest wykonywanie zabiegu profilaktycznego w gabinecie higieny minimum dwa razy do roku.

Zabiegi profilaktyczne i leczenie paradontozy wykonywane są w profesjonalnym gabinecie higienizacji.

Zabieg składa się z usunięcia kamienia za pomocą ultradźwięków i piaskowania osadu. Redukującego płytkę oraz miękkie złogi nazębne, jak również przebarwienia powstałe na skutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów.

Bardzo często Pacjenci pytają czy takie zabiegi nie niszczą szkliwa. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie bardzo delikatnych metod. W naszej Klinice wykwalifikowani higieniści dysponują narzędziami wiodącej na świecie szwajcarskiej firmy EMS (Electro Medical Systems). Do zabiegów higienizacyjnych wykorzystywane są końcówki ultradźwiękowe, pracujące w najkorzystniejszym paśmie drgań, które selektywnie niszczą jedynie kamień, a nie struktury zęba.

Kluczem do sukcesu podczas zabiegu piaskowania jest odpowiednia ziarnistość, kształt i twardość piasku. Firma EMS dostarcza najlepsze możliwe materiały, które wiele lat przechodziły testy kliniczne.

W tym systemie możemy zaproponować również unikalne rozwiązanie – mikro końcówki i specjalny piasek do czyszczenia części poddziąsłowych (zęba lub łącznika implantologicznego). Jest to piasek, który rozpuszcza się w ślinie i płynach tkankowych, a jego pozostałości pod dziąsłem działają dezynfekcyjnie.
Dla Państwa komfortu dysponujemy również różnymi smakami stosowanych materiałów, tak aby kolejne Państwa wizyty budziły miłe skojarzenia.

Na wizytach higienizacyjnych bardzo istotne jest również stosowanie profilaktyki fluorowej w postaci pianki, lub lakierów, co znacząco wpływa na redukowanie ryzyka próchnicy. Niektóre ze stosowanych lakierów działają również dezynfekcyjnie oraz znoszą nadwrażliwość zębów.

Na każdym etapie leczenia higienista edukuje Pacjenta co do właściwej metody szczotkowania zębów i dobiera akcesoria tak aby korygować wszelkie nieprawidłowe nawyki higieniczne.

Każdy Pacjent naszej Kliniki otoczony jest indywidualną opieką profilaktyczną. Działając zespołowo zapobiegamy dalszemu postępowi choroby przyzębia, co warunkuje pełny sukces terapeutyczny.

U osób z zaawansowaną chorobą przyzębia lekarz periodontolog określa indywidualny plan i harmonogram leczenia.

Leczenie w większości przypadków składa się z fazy redukującej procesy zapalne (kiretaże, rootplanning) oraz w części przypadków z chirurgicznej odbudowy utraconych tkanek za pomocą przeszczepów oraz biomateriałów np. Emdogain.

Oferujmy Państwu również laserowe leczenie periodontologiczne TwinLight TPT, które jest minimalnie inwazyjną metodą leczenia chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia zmian zapalnych w przyzębiu, przez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni i zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Użycie tej metody pozwala na skuteczne ograniczenie chorób przyzębia w różnym stadium zaawansowania, bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

Oferujemy również zabieg laserowej gingiwektomii. Czyli wydłużenia korony klinicznej i modelowania przebiegu girlandy dziąsłowej w przypadku jej asymetrii, zwłaszcza w przypadku uśmiechu dziąsłowego.

Oferujemy również laserową korektę wędzidełek.

Są to zabiegi niezwykle precyzyjne i mało inwazyjne, zapewniające szybkie gojenie.

W sytuacji, gdy wymagana jest poprawa jakości lub uzupełnienie brakujących tkanek miękkich wykonujemy chirurgiczny przeszczep tkanki dziąsła lub podnabłonkowej tkanki łącznej. Jedynie zdrowe tkanki, w odpowiedniej ilości i jakości zabezpieczają nasze zęby i implanty przed problemami.

Lekarz periodontolog

Skuteczność leczenia periodontologicznego zależy przede wszystkim od dobrej diagnozy. Nasi stomatolodzy w tym lekarz periodontolog to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w swojej pracy, którzy wykorzystują najnowocześniejsze technologie zarówno w diagnozie, jak i wleczeniu chorób przyzębia w tym paradontozy. W naszej klinice lekarz periodontolog to osoba odpowiedzialna za proces diagnostyczny, bada pacjenta, rozpoznając przy tym choroby przyzębia i ustalając indywidualny plan leczenia. Krwawienie dziąseł czy ruszające się zęby to najczęściej pojawiające się problemy pacjentów zgłaszających się do naszej kliniki. Lekarz periodontolog jest w stanie zaradzić pojawiającym się problemom z dziąsłami dostosowując właściwe metody leczenia. Chcesz umówić się na leczenie periodontologiczne w naszej klinice? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź odwiedzenia naszej kliniki w Gdańsku.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług lekarza periodontologa i zespołu wykwalifikowanych higienistów.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę