fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Licówki ceramiczne na zęby – Gdańsk i okolice

  Licówki ceramiczne w klinice Impladent

  Licówki ceramiczne to jedna z najpopularniejszych metod naprawy krzywego lub wybrakowanego uzębienia. W przeciwieństwie do koron zębowych licówki stosowane są w przypadku, gdy zęby są w dobrej kondycji i wymagają jedynie korekty natury estetycznej. Licówki ceramiczne nakładane są na powierzchnię szkliwa zębów zdrowych podczas gdy korony zębowe (lub implanty zębowe) wykorzystywane do poprawy wyglądu zębów zniszczonych lub chorych, które uprzednio są leczone i szlifowane. Impladent to klinika stomatologiczna specjalizująca się w uzupełnianiu braków i poprawie wyglądu uzębienia przy wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych metod zabiegowych. Oferowane w naszej klinice licówki ceramiczne charakteryzuje przede wszystkim wykonanie z najwyższej jakości materiałów pochodzenia naturalnego, dzięki czemu nie wpływają one negatywnie na zdrowie Pacjenta, a przy tym są również hipoalergiczne i bardzo wytrzymałe.

  Licówki na krzywe zęby i nie tylko

  Licówki porcelanowe lub ceramiczne (są to nazwy stosowane zamiennie, oznaczające jednak te same, najwyższej jakości licówki zębowe). Stosowane są one nie tylko w przypadku zębów krzywych, ale również kiedy koniecznym jest zwiększenie ich powierzchni lub korekta nadłamań i ukruszeń. Licówki na krzywe zęby pozwalają na optyczne wyrównanie powierzchni uzębienia (doskonale spisują się zarówno w przypadku niewielkich przemieszczeń, jak i skrzywienia rotacyjnego zęba). Z powodzeniem licówki ceramiczne stosowane są też w przypadku leczenia diastemy lub nieestetycznych szpar między zębami. Licówki porcelanowe często wykorzystujemy również w celu ukrycia przebarwień szkliwa – dzięki temu, że materiały, z których wykonane są licówki, nie są podatne na przebarwienia, prezentują się one zdecydowanie lepiej niż naturalne zęby. Naturalnie licówki na krzywe zęby, czy też te porcelanowe lub ceramiczne, dopasowywane są do kolorytu naturalnego uzębienia – z tego powodu, przed ich nałożeniem, zęby są wybielane i oczyszczane w celu uzyskania jak najjaśniejszego odcienia.

  Licówki porcelanowe – przebieg zabiegu w Impladent

  Licówki porcelanowe, choć zakładane są na zdrowe zęby, wymagają przejścia kwalifikacji stomatologicznej. W klinice Impladent zabieg rozpoczyna się od dogłębnej diagnostyki stanu zębów, dziąseł, przyzębia oraz ogólnego stanu jamy ustnej. Montaż licówek dozwolony jest tylko w przypadku zębów w pełni zdrowych, dlatego wykluczone muszą zostać próchnica oraz inne schorzenia, które mogą negatywnie wpływać na kondycję uzębienia. W przypadku pozytywnego przejścia kwalifikacji podejmujemy się kolejnych kroków lub leczenia zębów, by można je było podjąć w jak najbliższej przyszłości. Przed przystąpieniem do zabiegu zęby są przez nas oczyszczane z brudu, osadu i kamienia a także wybielane, dzięki tym krokom jesteśmy w stanie uzyskać najjaśniejszy odcień szkliwa oraz zapewnić, że pod licówką nie znajdą się żadne skazy mogące negatywnie wpłynąć na estetykę uzyskanego efektu końcowego. Następnie, dzięki dokładnej analizie uzębienia przedstawiamy Pacjentowi nasze propozycje konsultując jednocześnie jego oczekiwania względem licówek – dobieramy odpowiedni kształt a także odcień. Kolejnym krokiem przez nas podejmowanym jest wykonanie zdjęcia panoramicznego uzębienia oraz modelu woskowego przyszłego uzębienia – zabiegi te pozwalają nam na dopasowanie kształtu przyszłych licówek do oczekiwań Pacjenta. Przeprowadzając zabiegi w Impladent staramy się w jak najmniejszym stopniu ingerować w tkanki zęba, dlatego tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, decydujemy się na szlifowanie zębów – proces ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Wtedy wykonujemy również wycisk zębów, który będzie dla nas podstawą do wykonania licówek, a Pacjent otrzymuje od nas tymczasowe licówki na zęby, które skutecznie zabezpieczają naruszone szkliwo i, w związku z ingerencją w jego strukturę, zdecydowanie wrażliwsze uzębienie. Ostatnim krokiem jest zacementowanie przygotowanych, zgodnie z ustaleniami, i wykonanych w naszej klinice licówek.

  Licówki bez szlifowania zębów – czy to rozwiązanie ma sens?

  Licówki bez szlifowania zębów to zabieg polegający na przysłonięciu ich porcelanową przesłoną o grubości od 0,2-0,3 mm. W ten sposób możliwym jest uniknięcie szlifowania zęba jednak wszystko zależne jest od stanu uzębienia pacjenta i historii jego choroby. Zdarza się, że licówki bez szlifowania zębów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi nałożenia klasycznych licówek, które choć jest bardziej czasochłonne i wymaga poddania się znieczuleniu przez wzgląd na ingerencję w strukturę kostną zęba, to jednak jest bezbolesne i gwarantuje satysfakcjonujące wyniki estetyczne. Licówki bez szlifowania zębów to zabieg, który pozwala na przywrócenie pięknego uśmiechu w przypadku przebarwień uzębienia, występowania diastemy lub nieestetycznego wypełnienia zębów przednich, nie sprawdzi się jednak w przypadku zębów niedoleczonych lub zasłonięcia ich trwałych ubytków. Klinika dentystyczna Impladent specjalizuje się w rozwiązaniach gwarantujących satysfakcjonujące efekty końcowe leczenia i podejmuje się diagnostyki oraz leczenia problemów stomatologicznych wymagających wiedzy oraz doświadczenia – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do umówienia się na konsultacje.

  Licówki na zęby – Gdańsk

  W klinice Impladent podejmujemy się realizacji licówek na zęby najwyższej jakości – charakteryzuje je nie tylko wysoka odporność i wytrzymałość, ale również bardzo naturalny wygląd odtwarzający nie tylko koloryt uzębienia, ale również jego wiek. Porcelanowe licówki na zęby wykonywane przez klinikę Impladent w Gdańsku zawierają bardzo dużo szczegółów anatomicznych sprawiających, że ich, determinowany przez sąsiadujące zęby, wygląd nie odbiega od pozostałej części uzębienia pod kątem odcienia lub barwy. Realizowane przez specjalistów Impladent w mieście Gdańsk licówki na zęby są niezauważalne a przy tym oferują doskonałą prezencję każdego, kto się na nie zdecyduje.

  Cena licówek – ile kosztują licówki na zęby?

  Cena licówek zależna jest od powierzchni ubytków, które będą w toku leczenia uzupełniane. Wypełnianie pojedynczych ubytków zębowych to koszt rzędu 4 tysięcy złotych. Im większy jest ubytek zębowy tym wyższa jest cena licówek. Inwestycja w zdrowe i pięknie wyglądające zęby to nie tylko sposób na doskonałą prezencję i poprawę wizerunku osobistego, ale również szansa na poprawę samopoczucia i niskiej samooceny mogącej wynikać z kompleksów. Cena licówek dostępnych w klinice Impladent jest niezwykle konkurencyjna zarówno pod względem jakości materiałów, jak również precyzji wykonania, dlatego wszystkim osobom poszukującym rzetelnej pomocy z zakresu stomatologii serdecznie polecamy nasze usługi. Licówki na zęby i ich ceny zależne są przede wszystkim od jakości materiałów, z których są wykonane, dlatego oferowane przez nas rozwiązania cechuje doskonały stosunek jakości do ceny – oferujemy najwyższe standardy w najlepszych cenach.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę