fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Licówki ceramiczne na zęby – Gdańsk i okolice

Licówki ceramiczne w klinice Impladent

Licówki ceramiczne to jedna z najpopularniejszych metod naprawy krzywego lub wybrakowanego uzębienia. W przeciwieństwie do koron zębowych licówki stosowane są w przypadku, gdy zęby są w dobrej kondycji i wymagają jedynie korekty natury estetycznej. Licówki ceramiczne nakładane są na powierzchnię szkliwa zębów zdrowych podczas gdy korony zębowe (lub implanty zębowe) wykorzystywane do poprawy wyglądu zębów zniszczonych lub chorych, które uprzednio są leczone i szlifowane. Impladent to klinika stomatologiczna specjalizująca się w uzupełnianiu braków i poprawie wyglądu uzębienia przy wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych metod zabiegowych. Oferowane w naszej klinice licówki ceramiczne charakteryzuje przede wszystkim wykonanie z najwyższej jakości materiałów pochodzenia naturalnego, dzięki czemu nie wpływają one negatywnie na zdrowie Pacjenta, a przy tym są również hipoalergiczne i bardzo wytrzymałe.

Licówki na krzywe zęby i nie tylko

Licówki porcelanowe lub ceramiczne (są to nazwy stosowane zamiennie, oznaczające jednak te same, najwyższej jakości licówki zębowe). Stosowane są one nie tylko w przypadku zębów krzywych, ale również kiedy koniecznym jest zwiększenie ich powierzchni lub korekta nadłamań i ukruszeń. Licówki na krzywe zęby pozwalają na optyczne wyrównanie powierzchni uzębienia (doskonale spisują się zarówno w przypadku niewielkich przemieszczeń, jak i skrzywienia rotacyjnego zęba). Z powodzeniem licówki ceramiczne stosowane są też w przypadku leczenia diastemy lub nieestetycznych szpar między zębami. Licówki porcelanowe często wykorzystujemy również w celu ukrycia przebarwień szkliwa – dzięki temu, że materiały, z których wykonane są licówki, nie są podatne na przebarwienia, prezentują się one zdecydowanie lepiej niż naturalne zęby. Naturalnie licówki na krzywe zęby, czy też te porcelanowe lub ceramiczne, dopasowywane są do kolorytu naturalnego uzębienia – z tego powodu, przed ich nałożeniem, zęby są wybielane i oczyszczane w celu uzyskania jak najjaśniejszego odcienia.

Licówki porcelanowe – przebieg zabiegu w Impladent

Licówki porcelanowe, choć zakładane są na zdrowe zęby, wymagają przejścia kwalifikacji stomatologicznej. W klinice Impladent zabieg rozpoczyna się od dogłębnej diagnostyki stanu zębów, dziąseł, przyzębia oraz ogólnego stanu jamy ustnej. Montaż licówek dozwolony jest tylko w przypadku zębów w pełni zdrowych, dlatego wykluczone muszą zostać próchnica oraz inne schorzenia, które mogą negatywnie wpływać na kondycję uzębienia. W przypadku pozytywnego przejścia kwalifikacji podejmujemy się kolejnych kroków lub leczenia zębów, by można je było podjąć w jak najbliższej przyszłości. Przed przystąpieniem do zabiegu zęby są przez nas oczyszczane z brudu, osadu i kamienia a także wybielane, dzięki tym krokom jesteśmy w stanie uzyskać najjaśniejszy odcień szkliwa oraz zapewnić, że pod licówką nie znajdą się żadne skazy mogące negatywnie wpłynąć na estetykę uzyskanego efektu końcowego. Następnie, dzięki dokładnej analizie uzębienia przedstawiamy Pacjentowi nasze propozycje konsultując jednocześnie jego oczekiwania względem licówek – dobieramy odpowiedni kształt a także odcień. Kolejnym krokiem przez nas podejmowanym jest wykonanie zdjęcia panoramicznego uzębienia oraz modelu woskowego przyszłego uzębienia – zabiegi te pozwalają nam na dopasowanie kształtu przyszłych licówek do oczekiwań Pacjenta. Przeprowadzając zabiegi w Impladent staramy się w jak najmniejszym stopniu ingerować w tkanki zęba, dlatego tylko w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne, decydujemy się na szlifowanie zębów – proces ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Wtedy wykonujemy również wycisk zębów, który będzie dla nas podstawą do wykonania licówek, a Pacjent otrzymuje od nas tymczasowe licówki na zęby, które skutecznie zabezpieczają naruszone szkliwo i, w związku z ingerencją w jego strukturę, zdecydowanie wrażliwsze uzębienie. Ostatnim krokiem jest zacementowanie przygotowanych, zgodnie z ustaleniami, i wykonanych w naszej klinice licówek.

Licówki na zęby – Gdańsk

W klinice Impladent podejmujemy się realizacji licówek na zęby najwyższej jakości – charakteryzuje je nie tylko wysoka odporność i wytrzymałość, ale również bardzo naturalny wygląd odtwarzający nie tylko koloryt uzębienia, ale również jego wiek. Porcelanowe licówki na zęby wykonywane przez klinikę Impladent w Gdańsku zawierają bardzo dużo szczegółów anatomicznych sprawiających, że ich, determinowany przez sąsiadujące zęby, wygląd nie odbiega od pozostałej części uzębienia pod kątem odcienia lub barwy. Realizowane przez specjalistów Impladent w mieście Gdańsk licówki na zęby są niezauważalne a przy tym oferują doskonałą prezencję każdego, kto się na nie zdecyduje.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę