fbpx

Wczytywanie

Rejestracja jest czynna pod numerami:
58 691-71-47 lub 501-155-036
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00
oraz w sobotę 9.00-14.00Drodzy Pacjenci,

uprzejmie informujemy, że oba oddziały Kliniki Impladent MDC są otwarte i świadczą pełen zakres usług. Pracujemy w dalszym ciągu w odpowiednim rygorze sanitarnym, nie pobieramy dodatkowej opłaty za środki ochronne.

Dokładamy wszelkich starań, aby spełniać rygorystyczne wymagania zapobiegania transmisji wirusa. Zmieniliśmy organizację pracy tak, aby zarówno Pacjenci jak i nasz personel byli odpowiednio zabezpieczeni:

 • pracujemy w jednorazowych fartuchach,
 • w maskach FFP3 i chirurgicznych,
 • stosujemy podwójne rękawiczki, gogle i przyłbice,
 • gabinety są dezynfekowane i wentylowane mechanicznie,
 • proces termodezynfekcji, myjni i sterylizacji jest kontrolowany komputerowo.

Wracamy do normalnego systemu pracy, ale w dalszym ciągu:

 • Rejestracja prowadzona jest telefonicznie z użyciem ankiety.
 • Prosimy na wizytę zgłaszać się punktualnie, bez osób towarzyszących (w przypadku dzieci z jednym opiekunem).
 • W razie potrzeby rtg pantomograficzne lub tomografia wykonywane są przed wizytą.
 • Z uwagi na potrzebną dezynfekcję pomieszczeń, wizyty Pacjentów są odpowiednio wydłużone.

facebook.com/ImpladentKlinikaStomatologiczna/Zespół Kliniki Impladent

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Ortodoncja

Pomożemy Ci odzyskać pewność uśmiechu

 • Wieloletnie doświadczenie kliniczne naszych specjalistów ortodoncji
 • Bezpośrednia współpraca w Klinice z lekarzami innych specjalności
 • Tysiące zadowolonych pacjentów z metamorfozą uśmiechu
 • Dostępność wszystkich technologii w jednym miejscu
 • Precyzyjne planowanie leczenia
 • Aparaty stałe metalowe i estetyczne
 • Niewidoczne aparaty nakładkowe – Invisalign
 • Aparaty ruchome

Piękny uśmiech stanowi atut w relacjach szkolnych, zawodowych, jak i prywatnych. Wyznajemy zasadę, że na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno. Oferujemy Państwu profesjonalne leczenie ortodontyczne. Można je przeprowadzić u Pacjentów w każdym wieku, odpowiednio dostosowując do potrzeb leczniczych.

Leczenie ortodontyczne poprawia estetykę uśmiechu, ale również zapobiega próchnicy, ścieraniu się zębów i paradontozie. Leczenie ortodontyczne zapobiega również potencjalnym problemom ze stawami skroniowo – żuchwowymi. Wcześnie rozpoczęte leczenie ortodontyczne ma ogromny wpływ na poprawę wymowy u dzieci, prawidłowe rozdrabnienie i przyswajanie pokarmu i co za tym idzie prawidłowy rozwój młodego organizmu. Wada zgryzu może również być powodem kompleksów związanych z wyglądem. Obecnie wśród młodzieży aparat stały stał się wręcz wyznacznikiem dbania o siebie i niejednokrotnie może być powodem do dumy. U dorosłych prawidłowa pozycja zębów znacznie opóźnia proces starzenia się twarzy, poprawiając tym samym jej wygląd. Leczenie ortodontyczne często jest łączone z protetyczną korektą uśmiechu tak aby ostateczny efekt był trwały i satysfakcjonujący.

Na konsultacji lekarz ortodonta poznaje Państwa oczekiwania i wyjaśnia wszystkie wątpliwości, dobiera odpowiednią metodę leczenia i rodzaj aparatu. Lekarz przeprowadza szczegółową diagnostykę. Wszystkie dodatkowe badania, na przykład zdjęcia rentgenowskie, modele lub skany diagnostyczne mogą Państwo wykonać w naszej Klinice. Lekarz ortodonta przygotowuje dla Państwa indywidualny plan leczenia.

Leczenie ortodontyczne polega na przyłożeniu sił do zębów za pomoca aparatu ortodontycznego w celu ich prawidłowego uszeregowania. Leczenie średnio trwa około dwa lata i wymaga wizyt kontrolnych co 6-8 tygodni. W pierwszej fazie leczenia za pomoca aparatu przesuwane są zęby, aż do osiągnięcia prawidłowej pozycji i wyleczenia wady zgryzu. Następnie rozpoczyna sie faza retencyjna, czyli utrzymania zębów w nowej pozycji, gdyż zęby mają tendencję do powracania do swojego wcześniejszego położenia. Po utrwaleniu efektu leczenie może zostać zakończone, jednak najczęściej konieczne jest stosowanie jeszcze przez wiele lat stabilizujących zęby retencji.

Leczenie ortodontyczne w naszej Klinice spełnia najwyższe, światowe standardy, dzięki doświadczeniu i wiedzy lekarzy ortodontów, a także dzięki nowoczesnym technologiom oferowanym przez naszą Klinikę.

Są to systemy mocowane do zębów na stałe , dzięki temu pracują cały czas podczas leczenia i pozwalają osiągnąć precyzyjne efekty. Zamki stosowane w aparatach stałych mogą być metalowe – dające możliwość urozmaicenia wizerunku przez użycie kolorowych gumek mocujących łuk aparatu. Mogą być one również estetyczne, dopasowane idealnie do koloru zęba. Aparat stały pozwala na precyzyjne przesuwanie zębów i korektę wad zgryzu. W zależności od wady, czas noszenia aparatu stałego waha się od 1 roku do 2,5 lat.

Aparaty stałe

Aparaty stałe

Aparaty samoligaturujące

To nowoczesne aparaty ortodontyczne, które stwarzają nowe możliwości leczenia. Dzięki swej unikalnej budowie aparat ten jest bardziej komfortowy dla Pacjenta i bardziej estetyczny. Zamki przyklejane do powierzchni zęba mają specjalne klapki, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania gumek mocujących łuk aparatu. Zamki są bardziej płaskie, zaokrąglone i mniej odstają od powierzchni zęba, dzięki czemu są bardzo komfortowe.

Aparaty ruchome

Jest to rodzaj aparatów ortodontycznych, które Pacjent może zdejmować w dowolnym momencie. Stosowanie tego typu aparatu u Najmłodszych Pacjentów wpływa korzystnie na wzrost kości w obrębie szczęki i żuchwy oraz zapobiega powstawaniu wad, dlatego aparaty te stosuje się zazwyczaj u dzieci, których szczęka i żuchwa znajdują się jeszcze w fazie aktywnego wzrostu. Aparaty ruchome nosi się kilka godzin dziennie, i w nocy, w zależności od zaleceń lekarza, dlatego by leczenie przyniosło efekty wymagana jest od Pacjenta żelazna dyscyplina.

Aparat ruchomy

Aparat ruchomy

Invisalign - niewidoczne aparaty

Nowoczesna ortodoncja pozwala nam spełniać marzenia Pacjentów o dyskretnym aparacie. Leczenie przeprowadza się stosując zestaw specjalnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek na zęby (alignerów). Są ona indywidualnie dopasowane do zębów. Tworzymy plan przesuwania zębów i projektowane są nakładki uwzględniające przesunięcia zębów z sytuacji wyjściowej do oczekiwanego efektu leczenia. Czas leczenia ortodontycznego uzależniony jest od rodzaju korygowanej wady systematycznej współpracy Pacjenta.

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Invisalign - niewidoczne aparaty

Leczenie ortodontyczno - chirurgiczne

W przypadku skomplikowanych wad o charakterze zaburzeń szkieletu twarzoczaszki, konieczna jest współpraca ortodonty z chirurgiem. Oferujemy Państwu możliwość kompleksowego leczenia w naszej Klinice. Zapewniamy pełną opiekę specjalistów od etapu planowania przez operację i opiekę pozabiegową do rehabilitacji i fizjoterapii.

Zobacz: Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

 

Ortodoncja. Leczenie ortodontyczne

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie ortodoncji, mamy ogromne doświadczenie, dlatego chętnie dzielimy je z naszymi pacjentami oferując im wiedzę z zakresu ortodoncji. Słuchamy naszych pacjentów i rozmawiamy o ich potrzebach. Mamy świadomość tego, że pacjent podejmujący leczenie ortodontyczne oczekuje przede wszystkim szybkiego i zadowalającego efektu. Dlatego też doradzamy i zakładamy aparaty ortodontyczne znanych i renomowanych producentów z branży medycznej. Dodatkowo stosujemy najnowsze metody leczenia bo wiemy, że dzięki temu istnieje możliwość skrócenia czasu leczenia ortodontycznego. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Nie bez znaczenia jest zatem wybór kliniki w której chcemy poddać się leczeniu ortodontycznemu. Podejmując leczenie w Impladent możesz być pewny, że Twój uśmiech będzie piękny, a przede wszystkim zdrowy.

Zobacz też: Chirurgia szczękowo-twarzowa w Impladent

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę