fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Oferta

  Ortodoncja

  Leczenie ortodontyczne

  Pomożemy Ci odzyskać pewność uśmiechu

  • Wieloletnie doświadczenie kliniczne naszych specjalistów ortodoncji
  • Bezpośrednia współpraca w Klinice z lekarzami innych specjalności
  • Tysiące zadowolonych pacjentów z metamorfozą uśmiechu
  • Dostępność wszystkich technologii w jednym miejscu
  • Precyzyjne planowanie leczenia
  • Aparaty stałe metalowe i estetyczne
  • Niewidoczne aparaty nakładkowe – Invisalign
  • Aparaty ruchome

  Piękny uśmiech stanowi atut w relacjach szkolnych, zawodowych, jak i prywatnych. Wyznajemy zasadę, że na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno. Oferujemy Państwu profesjonalne leczenie ortodontyczne. Można je przeprowadzić u Pacjentów w każdym wieku, odpowiednio dostosowując do potrzeb leczniczych.

  Leczenie ortodontyczne poprawia estetykę uśmiechu, ale również zapobiega próchnicy, ścieraniu się zębów i paradontozie. Leczenie ortodontyczne zapobiega również potencjalnym problemom ze stawami skroniowo – żuchwowymi. Wcześnie rozpoczęte leczenie ortodontyczne ma ogromny wpływ na poprawę wymowy u dzieci, prawidłowe rozdrabnienie i przyswajanie pokarmu i co za tym idzie prawidłowy rozwój młodego organizmu. Wada zgryzu może również być powodem kompleksów związanych z wyglądem. Obecnie wśród młodzieży aparat stały stał się wręcz wyznacznikiem dbania o siebie i niejednokrotnie może być powodem do dumy. U dorosłych prawidłowa pozycja zębów znacznie opóźnia proces starzenia się twarzy, poprawiając tym samym jej wygląd. Leczenie ortodontyczne często jest łączone z protetyczną korektą uśmiechu tak aby ostateczny efekt był trwały i satysfakcjonujący.

  Na konsultacji lekarz ortodonta poznaje Państwa oczekiwania i wyjaśnia wszystkie wątpliwości, dobiera odpowiednią metodę leczenia i rodzaj aparatu. Lekarz przeprowadza szczegółową diagnostykę. Wszystkie dodatkowe badania, na przykład zdjęcia rentgenowskie, modele lub skany diagnostyczne mogą Państwo wykonać w naszej Klinice. Lekarz ortodonta przygotowuje dla Państwa indywidualny plan leczenia.

  Leczenie ortodontyczne polega na przyłożeniu sił do zębów za pomoca aparatu ortodontycznego w celu ich prawidłowego uszeregowania. Leczenie średnio trwa około dwa lata i wymaga wizyt kontrolnych co 6-8 tygodni. W pierwszej fazie leczenia za pomoca aparatu przesuwane są zęby, aż do osiągnięcia prawidłowej pozycji i wyleczenia wady zgryzu. Następnie rozpoczyna sie faza retencyjna, czyli utrzymania zębów w nowej pozycji, gdyż zęby mają tendencję do powracania do swojego wcześniejszego położenia. Po utrwaleniu efektu leczenie może zostać zakończone, jednak najczęściej konieczne jest stosowanie jeszcze przez wiele lat stabilizujących zęby retencji.

  Leczenie ortodontyczne w naszej Klinice spełnia najwyższe, światowe standardy, dzięki doświadczeniu i wiedzy lekarzy ortodontów, a także dzięki nowoczesnym technologiom oferowanym przez naszą Klinikę.

  Są to systemy mocowane do zębów na stałe , dzięki temu pracują cały czas podczas leczenia i pozwalają osiągnąć precyzyjne efekty. Zamki stosowane w aparatach stałych mogą być metalowe – dające możliwość urozmaicenia wizerunku przez użycie kolorowych gumek mocujących łuk aparatu. Mogą być one również estetyczne, dopasowane idealnie do koloru zęba. Aparat stały pozwala na precyzyjne przesuwanie zębów i korektę wad zgryzu. W zależności od wady, czas noszenia aparatu stałego waha się od 1 roku do 2,5 lat.

  Aparaty stałe

  Aparaty stałe

  Aparaty samoligaturujące

  To nowoczesne aparaty ortodontyczne, które stwarzają nowe możliwości leczenia. Dzięki swej unikalnej budowie aparat ten jest bardziej komfortowy dla Pacjenta i bardziej estetyczny. Zamki przyklejane do powierzchni zęba mają specjalne klapki, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania gumek mocujących łuk aparatu. Zamki są bardziej płaskie, zaokrąglone i mniej odstają od powierzchni zęba, dzięki czemu są bardzo komfortowe.

  Aparaty ruchome

  Jest to rodzaj aparatów ortodontycznych, które Pacjent może zdejmować w dowolnym momencie. Stosowanie tego typu aparatu u Najmłodszych Pacjentów wpływa korzystnie na wzrost kości w obrębie szczęki i żuchwy oraz zapobiega powstawaniu wad, dlatego aparaty te stosuje się zazwyczaj u dzieci, których szczęka i żuchwa znajdują się jeszcze w fazie aktywnego wzrostu. Aparaty ruchome nosi się kilka godzin dziennie, i w nocy, w zależności od zaleceń lekarza, dlatego by leczenie przyniosło efekty wymagana jest od Pacjenta żelazna dyscyplina.

  Aparat ruchomy

  Aparat ruchomy

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Nowoczesna ortodoncja pozwala nam spełniać marzenia Pacjentów o dyskretnym aparacie. Leczenie przeprowadza się stosując zestaw specjalnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek na zęby (alignerów). Są ona indywidualnie dopasowane do zębów. Tworzymy plan przesuwania zębów i projektowane są nakładki uwzględniające przesunięcia zębów z sytuacji wyjściowej do oczekiwanego efektu leczenia. Czas leczenia ortodontycznego uzależniony jest od rodzaju korygowanej wady systematycznej współpracy Pacjenta.

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Invisalign - niewidoczne aparaty

  Aparaty ortodontyczne

  Aparaty ortodontyczne są w stanie pomóc w leczeniu wad zgryzu przez co poprawia się widocznie nasz uśmiech, a co za tym idzie przywracany jest estetyczny wygląd twarzy. Leczenie ortodontyczne zapobiega próchnicy, ścieraniu się zębów czy paradontozie. Istnieją różne typy aparatów ortodontycznych, które pomagają w leczeniu krzywych zębów , stłoczeń itd. Wiemy, że każdy pacjent decydujący się na leczenie ortodontyczne ma inne oczekiwania i potrzeby. Dlatego też szczególną uwagę przywiązujemy do indywidualnych planów leczenia, sposobów leczenia i stosujemy najnowsze rozwiązania w dziedzinie ortodoncji. W klinice Impladent jesteśmy w stanie zaoferować nowoczesną ortodoncje, w tym różne rodzaje aparatów ortodontycznych stałych i ruchomych a nawet niewidoczne aparaty Invisalign. Sam wybór aparatu ortodontycznego poprzedzony jest szczegółową konsultacją ortodontyczną i przeglądem uzębienia. Leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest pod okiem wyspecjalizowanego lekarza ortodonty.
  W przypadku skomplikowanych wad o charakterze zaburzeń szkieletu twarzoczaszki, konieczna jest współpraca ortodonty z chirurgiem. Oferujemy Państwu możliwość kompleksowego leczenia w naszej Klinice.

  W naszej klinice oferujemy nowoczesne metody leczenia wad zgryzu. Umożliwiając tym samym dostęp do wszystkich rodzajów aparatów ortodontycznych. W naszej ofercie znajdą Państwo aparaty ortodontyczne stałe, samoligaturujące, ruchome czy niewidoczne aparaty na zęby Invisalign.

  Leczenie ortodontyczno - chirurgiczne

  W przypadku skomplikowanych wad o charakterze zaburzeń szkieletu twarzoczaszki, konieczna jest współpraca ortodonty z chirurgiem. Oferujemy Państwu możliwość kompleksowego leczenia w naszej Klinice. Zapewniamy pełną opiekę specjalistów od etapu planowania przez operację i opiekę pozabiegową do rehabilitacji i fizjoterapii.

  Zobacz: Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

  Ortodoncja. Leczenie ortodontyczne

  Jesteśmy specjalistami w dziedzinie ortodoncji, mamy ogromne doświadczenie, dlatego chętnie dzielimy je z naszymi pacjentami oferując im wiedzę z zakresu ortodoncji. Słuchamy naszych pacjentów i rozmawiamy o ich potrzebach. Mamy świadomość tego, że pacjent podejmujący leczenie ortodontyczne oczekuje przede wszystkim szybkiego i zadowalającego efektu. Dlatego też doradzamy i zakładamy aparaty ortodontyczne znanych i renomowanych producentów z branży medycznej. Dodatkowo stosujemy najnowsze metody leczenia bo wiemy, że dzięki temu istnieje możliwość skrócenia czasu leczenia ortodontycznego. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko prawidłowo przeprowadzone leczenie jest trwałe. Nie bez znaczenia jest zatem wybór kliniki w której chcemy poddać się leczeniu ortodontycznemu. Podejmując leczenie w Impladent możesz być pewny, że Twój uśmiech będzie piękny, a przede wszystkim zdrowy.

  Zobacz też: Chirurgia szczękowo-twarzowa Gdańsk w Impladent

  Ortodonta dziecięcy Gdańsk - leczenie ortodontyczne jest nie tylko dla dorosłych

  Leczenie ortodontyczne dedykowane jest nie tylko dorosłym, ale również dzieciom oraz nastolatkom, u których wady zgryzu dopiero się kształtują i można im zapobiegać już na wczesnym etapie ich powstawania. Ortodonta dziecięcy specjalizuje się w dbaniu o zdrowie i estetyczny, przyjemny dla oka wygląd uzębienia najmłodszych. Klinika dentystyczna Impladent oferuje szeroki wachlarz zabiegów o charakterze estetycznym, które mają na celu zapewnienie perfekcyjnego uśmiechu u osób w różnym wieku. W naszej klinice w Gdańsku ortodonta dziecięcy przeprowadza dokładną i szeroką diagnostykę oraz specjalizuje się w dostosowaniu najbardziej efektywnych i wydajnych metod leczenia wad zgryzu u dzieci. Serdecznie zapraszamy najmłodszych Pacjentów i ich Rodziców do zapoznania się z naszą ofertą – wieloletnie doświadczenie oraz najnowocześniejsze zaplecze techniczne pozwalają nam skutecznie leczyć nawet najbardziej skomplikowane przypadki stomatologiczne.

  Ortodoncja Gdańsk - wybierz specjalistów Impladent

  Ortodoncja to dziedzina stomatologii, której celem jest nadawanie odpowiedniego kształtu zgryzowi przy pomocy rozwiązań takich jak: aparaty ortodontyczne, korekta chirurgiczna lub nakładki zębowe wykorzystywane do bezinwazyjnego prostowania zgryzu. Specjalizujący w ortodoncji w Gdańsku stomatolodzy z kliniki Impladent oferują kompleksowe leczenie ortodontyczne pacjentom w różnym wieku, dzięki czemu nawet najmłodsi z nich mogą liczyć na ich pomoc. Ortodonci przyjmujący w klinice Impladent w Gdańsku to eksperci z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się w nawet najtrudniejszych przypadkach, których leczenia nie podejmują się inni specjaliści. Jest to zasługą nie tylko doświadczenia i wiedzy ortodontów Impladent, ale również nowoczesnego zaplecza technicznego, z którego korzystają w codziennej pracy. Klinika dentystyczna Impladent w Gdańsku wyposażona jest w urządzenia umożliwiające przeprowadzenie skutecznego leczenia ortodontycznego od wstępnych konsultacji, aż do jego satysfakcjonującego zakończenia. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów ortodonci z kliniki Impladent w Gdańsku dopasowują metodę leczenia najbardziej odpowiadającą ich preferencjom – ważny jest bowiem nie tylko efekt końcowy leczenia, ale również komfort pacjenta przez cały czas jego trwania.

  Ortodonta Gdańsk - przekonaj się, dlaczego warto wybrać Impladent!

  Nasi specjaliści posiadają wiedzę i mają za sobą wieloletnią praktykę stomatologiczną, co sprawia, że są w stanie podjąć się leczenia nawet najbardziej wymagających przypadków medycznych. Najwyższy standard usług oferowanych przez ortodontów z kliniki Impladent w Gdańsku zapewnia pełne przystosowanie do potrzeb pacjentów, które przejawia się nawet w możliwości przeprowadzenia leczenia zębów pod narkozą. Przyjmujący w Gdańsku ortodonci z kliniki Impladent zapewniają nie tylko leczenie i prostowanie zębów, ale również udzielają konsultacji oraz planują przebieg leczenia, dzięki czemu każdy z naszych pacjentów ma pełną wiedzę dotyczącą przebiegu leczenia oraz wstępnego czasu jego trwania. W trakcie leczenia przeprowadzamy również wizyty kontrolne mające na celu zweryfikowanie jego postępów oraz umożliwiające ewentualne wdrożenie zmian w planie leczenia, gdyby jego efekty były niezadowalające. Plan leczenia ustalamy w oparciu o zdjęcia rentgenowskie uzębienia, zajmujemy się również wykonywaniem wycisków niezbędnych do przygotowania odlewu gipsowego zębów i wykonania aparatu korygującego kształt uzębienia.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę