fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

Chirurgia ortognatyczna

Kompleksowość, doświadczenie, bezpieczeństwo

 • możliwość kompleksowego leczenia w jednej klinice
 • pełen profil zabiegów chirurgii szczękowej, stomatologicznej i ortognatycznej
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym
 • blok operacyjny – bezpieczeństwo szpitala
 • komfortowe, jednoosobowe sale pooperacyjne z opieką osobistej pielęgniarki
 • doświadczeni lekarze specjaliści
 • sprzęt umożliwiający wykonywanie najbardziej złożonych procedur

IMPLADENT MEDICAL&DENTAL CLINIC to nie tylko gabinety stomatologiczne ale również szpital do krótkoterminowego pobytu. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu kompleksowe leczenie chirurgiczne zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym z pobytem stacjonarnym . Dysponujemy blokiem operacyjnym z jednoosobowymi salami pooperacyjnymi dla Pacjentów oraz pooperacyjną opieką lekarską i pielęgniarską. Oferujemy Państwu bezpieczeństwo warunków szpitalnych, ale dodatkowo intymność, dyskrecję, osobistą pielęgniarkę i sale wyposażone jak w komfortowym hotelu.

Wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej i implantologii. Jesteśmy Ośrodkiem do którego kierują Pacjentów lekarze z całej Polski w celu wykonania skomplikowanych przeszczepów kości, tkanek miękkich czy przeprowadzenia trudnych implantacji.

Specjalizujemy się również w kompleksowym leczeniu wad zgryzu.

Do wyleczenia większości przypadków wad zgryzu wystarcza leczenie ortodontyczne. Istnieje jednak grupa wad o charakterze szkieletowym, takie jak nadmierny rozwój lub niedorozwój szczęki lub żuchwy, które są wskazaniem do podjęcia skojarzonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego. Jednym z celów korygowania wad szkieletu twarzy jest poprawa urody Pacjenta. Duże dysproporcje wielkości szczęk, przemieszczenia boczne, wysunięcie lub cofnięcie bródki to dla wielu Pacjentów powód do stresów i braku samoakceptacji. Kolejnym bardzo ważnym powodem podjęcia leczenia jest poprawa funkcji gryzienia i żucia, połykania czy mowy.

Korekta wad szkieletowych jest rekomendowana z powodów ogólnomedycznych.
Leczenie tego typu wad rozpoczyna się od założenia aparatu ortodontycznego, by móc przygotować łuki zębowe do zabiegu chirurgicznego i po to by w chwili operacji idealnie do siebie pasowały. Całkowity czas leczenia to od dwóch do trzech lat.

W naszej Klinice opiekujemy się Pacjentem od etapu ortodoncji, przez wspólne, wirtualne planowanie zabiegu i wykonanie operacji wraz z opieką pozabiegową. Pacjent ma również na miejscu zapewnioną opiekę fizjoterapeuty.

Posiadamy staranne wykształcenie naszego zespołu ortodontów i chirurgów potwierdzone ukończonymi szkoleniami w najlepszych ośrodkach na świecie – prof. Arnetta z USA, prof. Reyneke z RPA, prof. Slaviczka Z Austrii, prof. Sato z Japonii z oraz cykl szkoleniowy FACE (USA).
Mamy możliwość wizualizacji wyglądu twarzy po przeprowadzonym leczeniu – planowanie wykonujemy w oparciu o wieloletnią współpracę merytoryczną z ośrodkiem Face-Clinic w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wady gnatyczne leczone w tutejszej Klinice z graficzną wizualizacją leczenia:

Progenia, mikrognacja

Wada zgryzu doprzednia (3 klasa szkieletowa) najczęściej charakteryzująca się nadmiernie rozwiniętą żuchwą i niedorozwojem szczęki. W zależności od typu wady wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością korekty brody. W sytuacji niedorozwoju szczęki wykonuje się zabiegi chirurgicznie wspomaganego rozszerzania szczęki (SARPE, SARME).

Mikrogenia

Wada zgryzu z dotylnym ustawieniem żuchwy (2 klasa szkieletowa) . Ten typ wady oprócz problemów estetycznych i zgryzowych charakteryzuje się również predyspozycją do chrapania i bezdechów co znacząco wpływa na ogólny stan zdrowia pacjentów. W zależności od wskazań wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością powiększenia brody.

Szkieletowe zgryzy otwarte, głębokie, asymetrie twarzy, uśmiech dziąsłowy

Są to wady niejednokrotnie współistniejące z innymi, wymagające precyzyjnego planowania leczenia zespołowego. Protokół terapii zazwyczaj obejmuje osteotomię obu szczęk z ewentualnym podziałem na segmenty, tak aby uzyskać zarówno poprawę estetyki twarzy jak i warunków zgryzowych.

Osteotomia operacja żuchwy

Jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii ortognatycznej jest osteotomia. Operacja żuchwy jest przeprowadzana nie tylko po to, by wykonać korektę rysów i wyglądu twarzy ale bardzo często jest ona zabiegiem naprawczym w sytuacji, kiedy mamy nieprawidłowy zgryz a samo leczenie ortodontyczne nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Operacja żuchwy dodatkowo poprawia zdolność pełnego zamykania ust a dodatkowo jest w stanie złagodzić bóle spowodowane między innymi dolegliwościami stawu skroniowo -żuchwowego. Co więcej zabiegi operacji żuchwy wykonuje się także przy korekcji asymetrii twarzy. Klinika Impladent Medical & Dental Clinic świadczy pomoc w zakresie ogólnopojętej chirurgii ortognatycznej. Przyjmuje pacjentów którzy zgłaszają się z różnymi problemami czy wadami szkieletu twarzy czy zgryzu. Nad przebiegiem całego procesu leczenia i wykonywaniem osteotomii żuchwy, czuwa nasz wykwalifikowany zespół medyczny i anestezjologiczny.

 

Chirurgia szczękowo- twarzowa Gdańsk

Klinika Impladent mieści się w Gdańsku, jako jedna z nielicznych w tym regionie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób występujących w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej.
Naszą misją jest oferowanie naszym pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej. Dlatego też w ramach naszych usług pacjenci mogą liczyć nie tylko na podstawowe zabiegi chirurgii stomatologicznej ale także na specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Nasza klinika dentystyczna została zaopatrzona w najlepszej jakości urządzenia, które pozwalają przeprowadzać zabiegi na najwyższym poziomie przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Zapewniamy fachową pomoc medyczną w zakresie diagnostyki leczenia chirurgii szczękowo – twarzowej.

Chirurg szczękowy – Gdańsk Impladent

Klinika Impladent jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Mimo iż działamy dla lokalnej społeczności głównie w Gdańsku i w okolicach Trójmiasta bo tutaj właśnie znajdują się nasze kliniki. Nierzadko zdarza się, że przyjeżdżają do nas na leczenie ortodontyczne, implantologiczne czy ortognatyczne pacjenci niemalże ze wszystkich części Polski. To dla nas duży sukces w dużym stopniu podyktowany tym, że zawsze stajemy na wysokości zadania, by sprostać wymaganiom naszych pacjentów. Zatrudniamy najlepszych specjalistów w dziedzinie stomatologii. Nasi chirurdzy szczękowi to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami również w dziedzinie chirurgii szczękowo -twarzowej. Decydując się na leczenie ortognatyczne nasi pacjenci mogą mieć pewność, że poddani będą nie tylko diagnostyce ale zostanie przeprowadzona specjalistyczna konsultacja w ramach której chirurg szczękowy przedstawi indywidualny plan leczenia i omówi wszystkie etapy z nim związane

Zobacz też: Ortodoncja w Klinice Impladent

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę