fbpx

Wczytywanie

Rejestracja jest czynna pod numerami:
58 691-71-47 lub 501-155-036
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-21.00
oraz w sobotę 9.00-14.00Drodzy Pacjenci,

uprzejmie informujemy, że oba oddziały Kliniki Impladent MDC są otwarte i świadczą pełen zakres usług. Pracujemy w dalszym ciągu w odpowiednim rygorze sanitarnym, nie pobieramy dodatkowej opłaty za środki ochronne.

Dokładamy wszelkich starań, aby spełniać rygorystyczne wymagania zapobiegania transmisji wirusa. Zmieniliśmy organizację pracy tak, aby zarówno Pacjenci jak i nasz personel byli odpowiednio zabezpieczeni:

 • pracujemy w jednorazowych fartuchach,
 • w maskach FFP3 i chirurgicznych,
 • stosujemy podwójne rękawiczki, gogle i przyłbice,
 • gabinety są dezynfekowane i wentylowane mechanicznie,
 • proces termodezynfekcji, myjni i sterylizacji jest kontrolowany komputerowo.

Wracamy do normalnego systemu pracy, ale w dalszym ciągu:

 • Rejestracja prowadzona jest telefonicznie z użyciem ankiety.
 • Prosimy na wizytę zgłaszać się punktualnie, bez osób towarzyszących (w przypadku dzieci z jednym opiekunem).
 • W razie potrzeby rtg pantomograficzne lub tomografia wykonywane są przed wizytą.
 • Z uwagi na potrzebną dezynfekcję pomieszczeń, wizyty Pacjentów są odpowiednio wydłużone.

facebook.com/ImpladentKlinikaStomatologiczna/Zespół Kliniki Impladent

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

Kompleksowość, doświadczenie, bezpieczeństwo

 • możliwość kompleksowego leczenia w jednej klinice
 • pełen profil zabiegów chirurgii szczękowej, stomatologicznej i ortognatycznej
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym
 • blok operacyjny – bezpieczeństwo szpitala
 • komfortowe, jednoosobowe sale pooperacyjne z opieką osobistej pielęgniarki
 • doświadczeni lekarze specjaliści
 • sprzęt umożliwiający wykonywanie najbardziej złożonych procedur

IMPLADENT MEDICAL&DENTAL CLINIC to nie tylko gabinety stomatologiczne ale również szpital do krótkoterminowego pobytu. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu kompleksowe leczenie chirurgiczne zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym z pobytem stacjonarnym . Dysponujemy blokiem operacyjnym z jednoosobowymi salami pooperacyjnymi dla Pacjentów oraz pooperacyjną opieką lekarską i pielęgniarską. Oferujemy Państwu bezpieczeństwo warunków szpitalnych, ale dodatkowo intymność, dyskrecję, osobistą pielęgniarkę i sale wyposażone jak w komfortowym hotelu.

Wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej i implantologii. Jesteśmy Ośrodkiem do którego kierują Pacjentów lekarze z całej Polski w celu wykonania skomplikowanych przeszczepów kości, tkanek miękkich czy przeprowadzenia trudnych implantacji.

Specjalizujemy się również w kompleksowym leczeniu wad zgryzu.

Do wyleczenia większości przypadków wad zgryzu wystarcza leczenie ortodontyczne. Istnieje jednak grupa wad o charakterze szkieletowym, takie jak nadmierny rozwój lub niedorozwój szczęki lub żuchwy, które są wskazaniem do podjęcia skojarzonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego. Jednym z celów korygowania wad szkieletu twarzy jest poprawa urody Pacjenta. Duże dysproporcje wielkości szczęk, przemieszczenia boczne, wysunięcie lub cofnięcie bródki to dla wielu Pacjentów powód do stresów i braku samoakceptacji. Kolejnym bardzo ważnym powodem podjęcia leczenia jest poprawa funkcji gryzienia i żucia, połykania czy mowy.

Korekta wad szkieletowych jest rekomendowana z powodów ogólnomedycznych.
Leczenie tego typu wad rozpoczyna się od założenia aparatu ortodontycznego, by móc przygotować łuki zębowe do zabiegu chirurgicznego i po to by w chwili operacji idealnie do siebie pasowały. Całkowity czas leczenia to od dwóch do trzech lat.

W naszej Klinice opiekujemy się Pacjentem od etapu ortodoncji, przez wspólne, wirtualne planowanie zabiegu i wykonanie operacji wraz z opieką pozabiegową. Pacjent ma również na miejscu zapewnioną opiekę fizjoterapeuty.

Posiadamy staranne wykształcenie naszego zespołu ortodontów i chirurgów potwierdzone ukończonymi szkoleniami w najlepszych ośrodkach na świecie – prof. Arnetta z USA, prof. Reyneke z RPA, prof. Slaviczka Z Austrii, prof. Sato z Japonii z oraz cykl szkoleniowy FACE (USA).
Mamy możliwość wizualizacji wyglądu twarzy po przeprowadzonym leczeniu – planowanie wykonujemy w oparciu o wieloletnią współpracę merytoryczną z ośrodkiem Face-Clinic w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wady gnatyczne leczone w tutejszej Klinice z graficzną wizualizacją leczenia:

Progenia, mikrognacja

Wada zgryzu doprzednia (3 klasa szkieletowa) najczęściej charakteryzująca się nadmiernie rozwiniętą żuchwą i niedorozwojem szczęki. W zależności od typu wady wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością korekty brody. W sytuacji niedorozwoju szczęki wykonuje się zabiegi chirurgicznie wspomaganego rozszerzania szczęki (SARPE, SARME).

Mikrogenia

Wada zgryzu z dotylnym ustawieniem żuchwy (2 klasa szkieletowa) . Ten typ wady oprócz problemów estetycznych i zgryzowych charakteryzuje się również predyspozycją do chrapania i bezdechów co znacząco wpływa na ogólny stan zdrowia pacjentów. W zależności od wskazań wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością powiększenia brody.

Szkieletowe zgryzy otwarte, głębokie, asymetrie twarzy, uśmiech dziąsłowy

Są to wady niejednokrotnie współistniejące z innymi, wymagające precyzyjnego planowania leczenia zespołowego. Protokół terapii zazwyczaj obejmuje osteotomię obu szczęk z ewentualnym podziałem na segmenty, tak aby uzyskać zarówno poprawę estetyki twarzy jak i warunków zgryzowych.

Zobacz też: Ortodoncja w Klinice Impladent

Chirurgia szczękowo- twarzowa

Klinika Impladent mieści się w Gdańsku, jako jedna z nielicznych w tym regionie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób występujących w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej.
Naszą misją jest oferowanie naszym pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej. Dlatego też w ramach naszych usług pacjenci mogą liczyć nie tylko na podstawowe zabiegi chirurgii stomatologicznej ale także na specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Nasza klinika dentystyczna została zaopatrzona w najlepszej jakości urządzenia, które pozwalają przeprowadzać zabiegi na najwyższym poziomie przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Zapewniamy fachową pomoc medyczną w zakresie diagnostyki leczenia chirurgii szczękowo – twarzowej.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę