fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie



  Współpracujemy z:

  Oferta

  Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

  Chirurgia ortognatyczna

  Kompleksowość, doświadczenie, bezpieczeństwo

  • możliwość kompleksowego leczenia w jednej klinice
  • pełen profil zabiegów chirurgii szczękowej, stomatologicznej i ortognatycznej
  • zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym
  • blok operacyjny – bezpieczeństwo szpitala
  • komfortowe, jednoosobowe sale pooperacyjne z opieką osobistej pielęgniarki
  • doświadczeni lekarze specjaliści
  • sprzęt umożliwiający wykonywanie najbardziej złożonych procedur

  Leczenie chirurgiczne – chirurgia szczękowa

  IMPLADENT MEDICAL&DENTAL CLINIC to nie tylko gabinety stomatologiczne ale również szpital do krótkoterminowego pobytu. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu kompleksowe leczenie chirurgiczne np.: chirurgia szczękowa zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym z pobytem stacjonarnym . Dysponujemy blokiem operacyjnym z jednoosobowymi salami pooperacyjnymi dla Pacjentów oraz pooperacyjną opieką lekarską i pielęgniarską. Oferujemy Państwu bezpieczeństwo warunków szpitalnych, ale dodatkowo intymność, dyskrecję, osobistą pielęgniarkę i sale wyposażone jak w komfortowym hotelu.

  Wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej i implantologii. Jesteśmy Ośrodkiem do którego kierują Pacjentów lekarze z całej Polski w celu wykonania skomplikowanych przeszczepów kości, tkanek miękkich czy przeprowadzenia trudnych implantacji.

  Specjalizujemy się również w kompleksowym leczeniu wad zgryzu.

  Chirurgia szczękowo-twarzowa – zabiegi

  Do wyleczenia większości przypadków wad zgryzu wystarcza leczenie ortodontyczne. Istnieje jednak grupa wad o charakterze szkieletowym, takie jak nadmierny rozwój lub niedorozwój szczęki lub żuchwy, które są wskazaniem do podjęcia skojarzonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego. Jednym z celów korygowania wad szkieletu twarzy jest poprawa urody Pacjenta. Duże dysproporcje wielkości szczęk, przemieszczenia boczne, wysunięcie lub cofnięcie bródki to dla wielu Pacjentów powód do stresów i braku samoakceptacji. Kolejnym bardzo ważnym powodem podjęcia leczenia jest poprawa funkcji gryzienia i żucia, połykania czy mowy.

  Korekta wad szkieletowych jest rekomendowana z powodów ogólnomedycznych.
  Leczenie tego typu wad rozpoczyna się od założenia aparatu ortodontycznego, by móc przygotować łuki zębowe do zabiegu chirurgicznego i po to by w chwili operacji idealnie do siebie pasowały. Całkowity czas leczenia to od dwóch do trzech lat.

  Chirurgia szczękowa w Impladent – dlaczego warto?

  W naszej Klinice opiekujemy się Pacjentem od etapu ortodoncji, przez wspólne, wirtualne planowanie zabiegu i wykonanie operacji wraz z opieką pozabiegową. Pacjent ma również na miejscu zapewnioną opiekę fizjoterapeuty.

  Posiadamy staranne wykształcenie naszego zespołu ortodontów i chirurgów potwierdzone ukończonymi szkoleniami w najlepszych ośrodkach na świecie – prof. Arnetta z USA, prof. Reyneke z RPA, prof. Slaviczka Z Austrii, prof. Sato z Japonii z oraz cykl szkoleniowy FACE (USA).
  Mamy możliwość wizualizacji wyglądu twarzy po przeprowadzonym leczeniu – planowanie wykonujemy w oparciu o wieloletnią współpracę merytoryczną z ośrodkiem Face-Clinic w Warszawie.

  Poniżej przedstawiamy przykładowe wady gnatyczne leczone w tutejszej Klinice z graficzną wizualizacją leczenia:

  Osteotomia żuchwy - Progenia, mikrognacja

  Wada zgryzu doprzednia (3 klasa szkieletowa) najczęściej charakteryzująca się nadmiernie rozwiniętą żuchwą i niedorozwojem szczęki. W zależności od typu wady wykonujemy zabiegi osteotomii żuchwy –  jednej lub obu szczęk z możliwością korekty brody. W sytuacji niedorozwoju szczęki wykonuje się zabiegi chirurgicznie wspomaganego rozszerzania szczęki (SARPE, SARME).

  Mikrogenia

  Wada zgryzu z dotylnym ustawieniem żuchwy (2 klasa szkieletowa) . Ten typ wady oprócz problemów estetycznych i zgryzowych charakteryzuje się również predyspozycją do chrapania i bezdechów co znacząco wpływa na ogólny stan zdrowia pacjentów. W zależności od wskazań wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością powiększenia brody.

  Szkieletowe zgryzy otwarte, głębokie, asymetrie twarzy, uśmiech dziąsłowy

  Są to wady niejednokrotnie współistniejące z innymi, wymagające precyzyjnego planowania leczenia zespołowego. Protokół terapii zazwyczaj obejmuje osteotomię obu szczęk z ewentualnym podziałem na segmenty, tak aby uzyskać zarówno poprawę estetyki twarzy jak i warunków zgryzowych.

  Na czym polega osteotomia żuchwy i szczęki

  Osteotomia to nowoczesna metoda z zakresu chirurgii, która pozwala skorygować wady szczęki lub zgryzu. Wykorzystywana jest również jako element przygotowania podłoża pod implanty. Jak przebiega osteotomia? To zabieg, który polega na przecięciu i odpowiednim dopasowaniu nowego położenia zarówno szczęki górnej jak i dolnej (żuchwy) z możliwością korekty brody. Stosowany jest w przypadkach, gdy u pacjenta występuje nietypowa lub nieprawidłowa budowa szczęki. U niektórych pacjentów konieczne jest wykonanie zabiegu obuszczękowego. Osteotomia żuchwy i szczęki wykonywana jest u osób dorosłych, u których zakończył się już rozwój kośćca.

  Zabieg osteotomii umożliwia zmianę wysunięcia kości szczęki i żuchwy w przód, uniesienie do góry, cofnięcie lub opuszczenie. Dodatkowo, dzięki osteotomii możemy skorygować całkowicie lub częściowo zgryz otwarty, asymetrię kości szczęki czy wielu innych wad.

  Osteotomia żuchwy i szczęki – zalety

  Osteotomia żuchwy pozwala na korygowanie takich wad jak: makorgenia, czyli przerost dolnej szczęki; progenia: wysunięcie dolnej szczęki do przodu, laterogenia: przemieszczenie boczne, mikrogenia czy też mikrognacja żuchwy, czyli nieprawidłowy rozwój dolnego fragmentu żuchwy. Osteotomia szczęki to z kolei część zabiegu, który stosuje się w przypadku potrzeby wysunięcia, cofnięcia lub opuszczenia szczęki. Dodatkowo, gdy u pacjenta występuje zwężenie lub przerost szczęki konieczne jest podzielenie jej na segmenty, dzięki czemu możemy w lepszy sposób skorygować wadę.

  Cały plan leczenia ustalany jest podczas konsultacji i po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych, które pomogą określić w których miejscach należy wykonać cięcia kości oraz jak ma wyglądać docelowe ułożenie kości żuchwy lub szczęki.

  Chirurgia szczękowo-twarzowa Gdańsk

  Klinika Impladent mieści się w Gdańsku, jako jedna z nielicznych w tym regionie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób występujących w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej.
  Naszą misją jest oferowanie naszym pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej. Dlatego też w ramach naszych usług pacjenci mogą liczyć nie tylko na podstawowe zabiegi chirurgii stomatologicznej ale także na specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Nasza klinika dentystyczna została zaopatrzona w najlepszej jakości urządzenia, które pozwalają przeprowadzać zabiegi na najwyższym poziomie przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Zapewniamy fachową pomoc medyczną w zakresie diagnostyki leczenia chirurgii szczękowo – twarzowej.

  Chirurg szczękowy – Gdańsk Impladent

  Klinika Impladent jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Mimo iż działamy dla lokalnej społeczności głównie w Gdańsku i w okolicach Trójmiasta bo tutaj właśnie znajdują się nasze kliniki. Nierzadko zdarza się, że przyjeżdżają do nas na leczenie ortodontyczne, implantologiczne czy ortognatyczne pacjenci niemalże ze wszystkich części Polski. To dla nas duży sukces w dużym stopniu podyktowany tym, że zawsze stajemy na wysokości zadania, by sprostać wymaganiom naszych pacjentów. Zatrudniamy najlepszych specjalistów w dziedzinie stomatologii. Nasi chirurdzy szczękowi to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami również w dziedzinie chirurgii szczękowo -twarzowej. Decydując się na leczenie ortognatyczne nasi pacjenci mogą mieć pewność, że poddani będą nie tylko diagnostyce ale zostanie przeprowadzona specjalistyczna konsultacja w ramach której chirurg szczękowy przedstawi indywidualny plan leczenia i omówi wszystkie etapy z nim związane

  Zobacz też: Ortodoncja w Klinice Impladent

  Operacje szczęki i żuchwy w Impladent

  Operacje szczęki i żuchwy prowadzone są w Impladent przez doświadczonych chirurgów i stomatologów. Wieloletnie doświadczenie pozwala naszym lekarzom na skuteczne leczenie wad zgryzu mających podłoże genetyczne, a także innych asymetrii twarzy. Specjalistyczne urządzenia medyczne, a także wiedza naszego zespołu pozwala nam na precyzyjną diagnostykę podłoża problemu, określenie wielotorowego leczenia, które może okazać się niezbędne szczególnie w leczeniu najtrudniejszych przypadków, a także właściwego jego wdrożenia przy uwzględnieniu możliwości czasowych pacjenta. Jesteśmy w stanie przeprowadzić operacje szczęki i żuchwy mające na celu zniwelować ich wysunięcie względem górnej linii zębów, a także asymetrię linii szczęki oraz wielu innych wad. Operacje szczęki i żuchwy przeprowadzane są w klinice Impladent jedynie u dorosłych pacjentów, u których kościec już się rozwinął. Młodsi pacjenci borykający się z wadami zgryzu, mogą liczyć na wsparcie naszych ortodontów.

  Na czym polegają operacje ortognatyczne?

  Operacje ortognatyczne są najbardziej radykalnym środkiem wykorzystywanym w leczeniu wad zgryzu. W pierwszej kolejności rekomendowane jest leczenie ortodontyczne, które może jednocześnie stanowić proces przygotowawczy do planowanego zabiegu. Głównym celem jest w tym przypadku przygotowanie łuków zębowych w taki sposób, by się one pokrywały. Po wstępnym leczeniu oceniane są efekty a następnie wdrażany jest proces przygotowawczy obejmujący stworzenie wizualizacji twarzy po zabiegu, uzgodnienie przebiegu leczenia z pacjentem (w zależności od rodzaju wady specjalizujemy się w operacjach leczących schorzenia takie jak: progenia, mikrognacja, mikrogenia, szkieletowy zgryz otwarty, uśmiech dziąsłowy a także asymetrie twarzy), a następnie wdrażamy poszczególne jego etapy w życie. Na naszą pomoc i opiekę nasi pacjenci mogą liczyć już od momentu przekroczenia progu naszej kliniki – dbamy o komfort psychiczny i bezbolesne leczenie, dlatego naszym pacjentom oferujemy zarówno znieczulenie miejscowe, jak i ogólne. Ponadto, nawet po zakończonym leczeniu, służymy pacjentowi konsultacjami, a także opieką pooperacyjną. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę i skorzystania z usług specjalistów Impladent!

  Nasi specjaliści

  Poniżej przedstawiamy lekarzy specjalistów, którzy zajmą się Państwem w naszej Klinice.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę