fbpx

Wczytywanie

Klinika otwarta
Świadczymy usługi w stanach nagłych i pilnych.

Infolinia czynna pod numerami:
58 691-71-47 lub 501-155-036
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00
oraz w sobotę 9.00-14.00

Drodzy Pacjenci,

uprzejmie informujemy, że Klinika Impladent MDC jest otwarta dla najbardziej potrzebujących Pacjentów.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełniać rygorystyczne wymagania zapobiegania transmisji wirusa. Zmieniliśmy organizację pracy tak, aby zarówno Pacjenci jak i nasz personel byli odpowiednio zabezpieczeni:

 • pracujemy w kombinezonach i jednorazowych fartuchach,
 • w maskach FFP3 i chirurgicznych,
 • stosujemy podwójne rękawiczki, gogle i przyłbice,
 • gabinety są dezynfekowane i wentylowane mechanicznie,
 • proces termodezynfekcji, myjni i sterylizacji jest kontrolowany komputerowo.

Zmienił się system pracy:

 • Rejestracja prowadzona jest telefonicznie z użyciem ankiety.
 • Prosimy na wizytę zgłaszać się punktualnie, bez osób towarzyszących (w przypadku dzieci z jednym opiekunem).
 • Do Kliniki wprowadza Pacjenta Koordynator – i prosimy o podporządkowanie się jego zaleceniom.
 • W razie potrzeby rtg pantomograficzne lub tomografia wykonywane są przed wizytą.
 • Z uwagi na potrzebną dezynfekcję pomieszczeń, wizyty Pacjentów są odpowiednio wydłużone.
 • Zastosowanie bardzo drogich jednorazowych zabezpieczeń chroniących przed wirusem spowodowało konieczność wprowadzenia dopłaty za wizytę 50 PLN – inne ceny nie ulegają żadnym zmianom.

Czekamy na kontakt z Państwem, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 oraz w sobotę od 9:00 – 14:00.

facebook.com/ImpladentKlinikaStomatologiczna/

WAŻNE

Jeżeli wizyta nie jest pilna, prosimy – ZOSTAŃ W DOMU.Zespół Kliniki Impladent

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Oferta

Chirurgia szczękowa i Ortognatyka

Kompleksowość, doświadczenie, bezpieczeństwo

 • możliwość kompleksowego leczenia w jednej klinice
 • pełen profil zabiegów chirurgii szczękowej, stomatologicznej i ortognatycznej
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym
 • blok operacyjny – bezpieczeństwo szpitala
 • komfortowe, jednoosobowe sale pooperacyjne z opieką osobistej pielęgniarki
 • doświadczeni lekarze specjaliści
 • sprzęt umożliwiający wykonywanie najbardziej złożonych procedur

IMPLADENT MEDICAL&DENTAL CLINIC to nie tylko gabinety stomatologiczne ale również szpital do krótkoterminowego pobytu. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu kompleksowe leczenie chirurgiczne zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym z pobytem stacjonarnym . Dysponujemy blokiem operacyjnym z jednoosobowymi salami pooperacyjnymi dla Pacjentów oraz pooperacyjną opieką lekarską i pielęgniarską. Oferujemy Państwu bezpieczeństwo warunków szpitalnych, ale dodatkowo intymność, dyskrecję, osobistą pielęgniarkę i sale wyposażone jak w komfortowym hotelu.

Wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej i implantologii. Jesteśmy Ośrodkiem do którego kierują Pacjentów lekarze z całej Polski w celu wykonania skomplikowanych przeszczepów kości, tkanek miękkich czy przeprowadzenia trudnych implantacji.

Specjalizujemy się również w kompleksowym leczeniu wad zgryzu.

Do wyleczenia większości przypadków wad zgryzu wystarcza leczenie ortodontyczne. Istnieje jednak grupa wad o charakterze szkieletowym, takie jak nadmierny rozwój lub niedorozwój szczęki lub żuchwy, które są wskazaniem do podjęcia skojarzonego leczenia ortodontyczno-chirurgicznego. Jednym z celów korygowania wad szkieletu twarzy jest poprawa urody Pacjenta. Duże dysproporcje wielkości szczęk, przemieszczenia boczne, wysunięcie lub cofnięcie bródki to dla wielu Pacjentów powód do stresów i braku samoakceptacji. Kolejnym bardzo ważnym powodem podjęcia leczenia jest poprawa funkcji gryzienia i żucia, połykania czy mowy.

Korekta wad szkieletowych jest rekomendowana z powodów ogólnomedycznych.
Leczenie tego typu wad rozpoczyna się od założenia aparatu ortodontycznego, by móc przygotować łuki zębowe do zabiegu chirurgicznego i po to by w chwili operacji idealnie do siebie pasowały. Całkowity czas leczenia to od dwóch do trzech lat.

W naszej Klinice opiekujemy się Pacjentem od etapu ortodoncji, przez wspólne, wirtualne planowanie zabiegu i wykonanie operacji wraz z opieką pozabiegową. Pacjent ma również na miejscu zapewnioną opiekę fizjoterapeuty.

Posiadamy staranne wykształcenie naszego zespołu ortodontów i chirurgów potwierdzone ukończonymi szkoleniami w najlepszych ośrodkach na świecie – prof. Arnetta z USA, prof. Reyneke z RPA, prof. Slaviczka Z Austrii, prof. Sato z Japonii z oraz cykl szkoleniowy FACE (USA).
Mamy możliwość wizualizacji wyglądu twarzy po przeprowadzonym leczeniu – planowanie wykonujemy w oparciu o wieloletnią współpracę merytoryczną z ośrodkiem Face-Clinic w Warszawie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wady gnatyczne leczone w tutejszej Klinice z graficzną wizualizacją leczenia:

Progenia, mikrognacja

Wada zgryzu doprzednia (3 klasa szkieletowa) najczęściej charakteryzująca się nadmiernie rozwiniętą żuchwą i niedorozwojem szczęki. W zależności od typu wady wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością korekty brody. W sytuacji niedorozwoju szczęki wykonuje się zabiegi chirurgicznie wspomaganego rozszerzania szczęki (SARPE, SARME).

Mikrogenia

Wada zgryzu z dotylnym ustawieniem żuchwy (2 klasa szkieletowa) . Ten typ wady oprócz problemów estetycznych i zgryzowych charakteryzuje się również predyspozycją do chrapania i bezdechów co znacząco wpływa na ogólny stan zdrowia pacjentów. W zależności od wskazań wykonujemy zabiegi osteotomii jednej lub obu szczęk z możliwością powiększenia brody.

Szkieletowe zgryzy otwarte, głębokie, asymetrie twarzy, uśmiech dziąsłowy

Są to wady niejednokrotnie współistniejące z innymi, wymagające precyzyjnego planowania leczenia zespołowego. Protokół terapii zazwyczaj obejmuje osteotomię obu szczęk z ewentualnym podziałem na segmenty, tak aby uzyskać zarówno poprawę estetyki twarzy jak i warunków zgryzowych.

Zobacz też: Ortodoncja w Klinice Impladent

Chirurgia szczękowo- twarzowa

Klinika Impladent mieści się w Gdańsku, jako jedna z nielicznych w tym regionie specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób występujących w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej.
Naszą misją jest oferowanie naszym pacjentom kompleksowej opieki zdrowotnej. Dlatego też w ramach naszych usług pacjenci mogą liczyć nie tylko na podstawowe zabiegi chirurgii stomatologicznej ale także na specjalistyczne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Nasza klinika dentystyczna została zaopatrzona w najlepszej jakości urządzenia, które pozwalają przeprowadzać zabiegi na najwyższym poziomie przy zachowaniu maksymalnych zasad bezpieczeństwa i higieny. Zapewniamy fachową pomoc medyczną w zakresie diagnostyki leczenia chirurgii szczękowo – twarzowej.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę