fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Wady zgryzu i ich leczenie – kto leczy wady zgryzu?

  Wady zgryzu to problem niezwykle często spotykany, który wpływa na komfort i pewność siebie osób, których dotyczą. Na szczęście postępująca do przodu stomatologia i stale rozwijające się technologie oraz metody leczenia pozwalają skutecznie przeciwdziałać i zapobiegać krzywieniu się zębów a także, w wielu przypadkach, umożliwia ich całkowite wyprostowanie i nadanie pożądanego kształtu. Jakie są najczęstsze wady zgryzu u dorosłych, na czym polega leczenie wad zgryzu i różnych ich odmian? W jaki sposób ortodoncja i ortognatyka wpływają na leczenie wad zgryzu i na czym one polegają?

  Wady zgryzu u dorosłych – najczęstsze przypadki

  Wady zgryzu u dorosłych to bardzo obszerny temat obejmujący wiele zagadnień i terminów medycznych określających poszczególne typy schorzeń twarzoczaszki mogących prowadzić do wykrzywiania się zębów. Do najczęściej spotykanych, a co za tym idzie najefektywniej leczonych, wad zgryzu zaliczyć można:

  • tyłozgryz – łuk zębowy dolny jest cofnięty względem górnego,
  • przodozgryz – łuk zębowy górny jest cofnięty względem dolnego,
  • zgryz głęboki – górne zęby zachodzą na dolne,
  • zgryz otwarty – zęby nie stykają się ze sobą w związku z czym powstaje szpara niedogryzowa,
  • zgryz krzyżowy – zęby dolne zachodzą na górne w całym łuku zębowym,
  • stłoczenia zębów – zęby są zbyt duże względem zębodołów,
  • odseparowanie zębów – mała powierzchnia zębów i za duże zębodoły.

  Wszystkie wyżej wymienione rodzaje wad zgryzu mogą być w chwili obecnej efektywne leczone, dlatego, jeśli Twoje zęby są dla Ciebie powodem do kompleksów, wpływają na Twoją samoocenę i komfort życia warto jest sprawdzić ofertę kliniki stomatologicznej takiej jak Impladent oraz skorzystać z jej pomocy.

  Wady zgryzu – leczenie chirurgiczne

  Wady zgryzu – leczenie chirurgiczne w przypadku ich występowania najczęściej jest ostatecznością wynikającą z braku zastosowania mniej inwazyjnych metod. Operacje ortognatyczne, gdyż tak nazywane są zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej, to rozwiązania, które dedykowane są Pacjentom cierpiącym na wady o charakterze szkieletowym. Leczenie chirurgiczne wad zgryzu, podobnie jak inne operacje, wymagają skupienia i doświadczenia, dlatego wyszkoloną kadrą klinika stomatologiczna Impladent dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi z branży stomatologicznej w celu zapewnienia satysfakcjonujących końcowych wyników leczenia wad zgryzu. Leczenie wad zgryz chirurgicznie to kilkuetapowy proces wymagający dokładnego ustalenia i omówienia planu leczenia. Jednym z naszych największych atutów, poza doskonale zorganizowanym czasem pracy) jest gwarancja satysfakcji z efektów końcowych. Zachęcamy do zapoznania się z efektem naszych przedsięwzięć na stronie: Chirurgia ortognatyczna.

  chirurgia szczękowa ortognatyka

  Wady zgryzu – ortodoncja

  W przypadku wielu Pacjentów chirurgiczne leczenie wad zgryzu nie jest konieczne i metody ortodontyczne, takie jak: nakładki na zęby, aparaty stałe a także nocne, w zupełności wystarczą. Tak, wady zgryzu ortodoncja leczy poprzez zastosowanie długoterminowych technik pozwalających wyprostować zęby poprzez wysunięcie wycofanej żuchwy lub cofnięcie wysuniętej a także pozwalających wymusić na pojedynczych zębach zmianę ułożenia. Oczywiście wady zgryzu ortodoncja pozwala leczyć dopiero po przebyciu odpowiedniej diagnostyki a także wykonaniu odlewów pozwalających wykonać dopasowany do uzębienia Pacjenta aparat. Podobnie jak operacje ortognatyczne, także ortodoncja jest skomplikowaną dziedziną wymagającą dokładności i dbałości o najmniejsze detale. W Impladent Pacjenci decydujący się na usługi ortodontyczne mogą liczyć na pełen profesjonalizm, niemal bezbolesne leczenie a także przyjazną atmosferę.

  Czym prostować krzywe zęby?

  Czym prostować krzywe zęby? Technik i metod leczenia jest naprawdę dużo jednak decyzji nigdy nie warto podejmować jest samodzielnie. Choć na pierwszy rzut oka wady zgryzu i krzywe zęby mogą wydawać się niezbyt wymagającym objawem o tyle dojście do jego przyczyny może wymagać obszernej diagnostyki w celu zaproponowania najwydajniejszego i gwarantującego najbardziej satysfakcjonujące efekty końcowe rozwiązania. Osobom poszukujący sposobu na to jak i czy prostować krzywe zęby rekomendujemy umówienie się do specjalisty w postaci ortodonty. Nasza klinika stomatologiczna poszczycić się może zespołem ortodontycznym, w którego skład wchodzą: lek. stom. Magdalena Ziemlewska, dr n. med. Anna Urbaniak, lek. stom. Magdalena Rozenka-Bachar a także lek. stom. Aleksandra Przedpełska. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i umówienie się na konsultację poprzez formularz kontaktowy, telefonicznie lub mailowo.

  Kto leczy wady zgryzu? Specjaliści kliniki stomatologicznej Impladent!

  Kto leczy wady zgryzu? Specjaliści Impladent z zakresu ortognatyki oraz ortodoncji służą pacjentom naszej kliniki w odzyskiwaniu pięknego, zdrowego i prostego uśmiechu już od 20 lat. Nasza klinika wyposażona jest w najwyższej jakości technologie umożliwiające przeprowadzenie dokładnej i rzetelnej diagnostyki a nasz zespół medyczny posiada wieloletnie doświadczenie. Ortodoncja Gdańsk – zaufaj naszym specjalistom. Jakość świadczonych przez nas usług potwierdza to, że niemal 100% naszych Pacjentów zadowolonych jest z końcowych efektów leczenia w klinice Impladent. Zapraszamy do kontaktu wszystkich mieszkańców Gdańska, Trójmiasta oraz osoby z innych regionów Polski poszukujące specjalistów z zakresu stomatologii.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę