fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Protezy zębów – rodzaje i charakterystyka

Protezy zębowe stosowane są w celu zasłonięcia ubytków zębowych, które dla wielu pacjentów są źródłem dyskomfortu i niezadowolenia z własnego wyglądu. Wysokiej jakości, nowoczesne protezy zębowe na implantach te jedna z najbardziej innowacyjnych i satysfakcjonujących metod ich leczenia. Dowiedz się, jakie są rodzaje protez zębowych i co wyróżnia protezy zębowe na implantach na tle innych!

Protezy zębowe – co to jest?

Protezy zębów, znane również jako protezy zębowe, to nic innego jak uzupełnienia protetyczne, które zastępują brakujące zęby. Dzięki innowacyjnym metodom leczenia obecnie protezy zębowe pozwalają odtworzyć wygląd uzębienia i zapewnić bezbolesną funkcjonalność narządu żucia w przypadku wystąpienia pojedynczych braków uzębienia, braków kilku zębów, a także bezzębia. Nowoczesne protezy zębowe na implantach doskonale imitują naturalne uzębienie, dzięki czemu są nie do odróżnienia od naturalnych zębów i nie zwracają na siebie uwagi. Poznaj rodzaje protez zębowych.

Rodzaje protez zębowych – stałe i ruchome

W zależności od ich funkcjonalności i sposobu zakładania protezy zębów podzielić można na dwa główne rodzaje:

 • protezy stałe, które nie są wyjmowane i po założeniu zostają osadzone w dziąsłach pacjenta na stałe,
 • protezy ruchome, które są wyjmowane, ale wymagają dodatkowych uszczelnień w postaci maści i kremów do protez

Stałe protezy zębowe są zdecydowanie chętniej wybierane przez pacjentów, ponieważ troska o nie zamyka się w codziennych zabiegach higienicznych jamy ustnej – myje się je dokładnie tak samo, jak naturalne zęby, a ponadto nie wymagają one stosowania żadnych dodatkowych preparatów zabezpieczających je przed wypadaniem. Komfort ten jednak wymaga większego wkładu finansowego, ponieważ przeprowadzany jest on w gabinecie stomatologicznym i wymaga stworzenia precyzyjnego odlewu, na podstawie którego możliwym jest odtworzenie wyglądu brakującego zęba lub zębów oraz dopasowanie ich do kształtu twarzoczaszki. Protezy ruchome pozwalają na codzienne wyjmowanie i wkładanie, jednak przy tym należy o nie odpowiednio dbać, przechowywać w dedykowanym opakowaniu i starannie czyścić w celu zabezpieczenia ich przed bakteriami mogącymi znajdować się w środowisku pacjenta.

Nowoczesne protezy zębowe całkowite, czyli protezy zębowe na implantach – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne protezy zębowe całkowite pozwalają na stosunkowo szybkie wypełnienie ubytków zębowych w efektowny sposób. Montowane na szynach protezy zębowe całkowite (tzw. mosty zębowe) pozwalają na stałe zapomnieć o dyskomforcie, którego źródłem jest brak kilku zębów lub bezzębie. Implanty zębowe w jeden dzień to usługa, dzięki której nasi specjaliści mogą w nawet jeden dzień zwalczyć nieprzyjemne skutki braków w uzębieniu, dzięki czemu opuścisz naszą klinikę z pięknym, zdrowym uśmiechem. Oferowane przez nas nowoczesne protezy zębowe na implantach to specjalistyczna i nowoczesna metoda leczenia protetycznego, dzięki której w jamie ustnej pacjenta na stałe montowane są implanty stomatologiczne imitujące naturalne zęby. Najwyższa jakość wykonania, dbałość o szczegóły i detale, a także trwałość wynikająca z zastosowania hipoalergicznych materiałów i porcelany sprawiają, że nasze nowoczesne protezy całkowite spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów. Wybierz najwyższej jakości rozwiązania implantologiczne i protetyczne oferowane przez Impladent!

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę