fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Polip w zatoce szczękowej – co to jest i jak leczyć?

Skarżysz się na nieznośny, uciążliwy ból w okolicach szczęki? Nie musi to od razu oznaczać problemów zdrowotnych z uzębieniem. Być może jesteś w gronie pacjentów, którzy powinni dowiedzieć się, co to jest polip w zatoce szczękowej.

Polip zatoki szczękowej – objawy

Zacznijmy od tego, jakie objawy mogą świadczyć, że zmagamy się z tym konkretnym problemem. Polip w zatoce szczękowej to inaczej stan zapalny zatok w części sąsiadującej z górnymi zębami.

To z kolei może przełożyć się, oprócz dolegliwości bólowych, na: uporczywe zablokowanie nosa, utratę węchu oraz częste kichanie. Oczywiście tego typu objawy prowadzą do dużego poczucia dyskomfortu i nie ma w tym nic dziwnego, że szukamy profesjonalnej pomocy.

W skrajnych przypadkach pojawią się także kłopoty z oddychaniem, a zdarzają się również pacjenci, którzy mają zaburzenia wzroku. Zatem jak widać, polip w zatoce szczękowej jest problemem, którego absolutnie nie można lekceważyć.

Polip w zatoce szczękowej – jak leczyć?

Nie ma tutaj jedynej właściwej odpowiedzi. Otóż sposób leczenia jest zróżnicowany i zależny od przyczyny, jaka wywołała polip zatoki szczękowej.

Często pierwszym krokiem będzie tomografia zatok, która będzie niezwykle pomocna w znalezieniu źródła problemu.

Jeżeli okaże się, że źródłem zapalenia jest polip zatoki szczękowej, to wówczas przeprowadzany jest specjalny zabieg. Polega on na usunięciu polipa przez niewielki otwór w zębodole.

Najnowszy sprzęt oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawia, że w naszej Klinice otrzymasz najlepszą pomoc. Zlokalizujemy źródło problemu, a następnie wdrożymy leczenie. Wszystko przebiegać będzie z uniknięciem bolesnych metod. I oczywiście w miłej atmosferze! Wystarczy skontaktować się z naszą kliniką stomatologiczną.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę