fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Nowoczesne protezy zębowe całkowite – co musisz wiedzieć?

Proste zęby są nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe. Jednak nie każdy może pochwalić się idealną sytuacją pod tym względem. Często z powodu chorób, urazów czy zaniedbania, musimy pozbyć się zębów. W takiej sytuacji niezbędne jest zastosowanie protezy zębowej. W ostatnich latach, dzięki postępowi technologicznemu, protezy zębowe stały się coraz bardziej skuteczne i estetyczne.

W artykule opiszemy nowoczesne protezy zębowe całkowite, które pozwolą na odzyskanie pełnego uśmiechu i funkcji jamy ustnej.

Obecnie nowoczesne protezy zębowe pozwalają zastąpić pojedyncze zęby, kilka zębów, a także będą pomocne w przypadku całkowitego bezzębia.

Rodzaje protez zębowych

Jeśli szukasz szczegółowych informacji na ten temat, to jest kilka wartościowych źródeł. W Gdańsku w nowoczesne protezy zaopatrzysz się w Impladent Medical&Dental Clinic – https://www.ziemlewski.pl/protezy-zebow-rodzaje-i-charakterystyka.

Podstawowy podział protez zębowych wygląda następująco: protezy stałe oraz protezy ruchome.

Uzupełnienia zębowe stałe, inaczej nazywane mostami, to rozwiązanie dla osób, które utraciły co najmniej jeden ząb. Mosty składają się z korony zastępującej brakujący ząb oraz koron, które służą jako filary podtrzymujące most. Protezy zębowe stałe są bardzo trwałe i estetyczne, a także pozwalają na odzyskanie pełnej funkcji jamy ustnej.

Drugim rodzajem są protezy zębowe ruchome. Protezy zębowe ruchome są mniej trwałe niż protezy stałe, ale za to są bardziej elastyczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jednak, jak również w przypadku protez stałych, konieczne jest regularne ich czyszczenie oraz kontrolowanie stanu zdrowia zębów pozostałych.

Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Najlepiej na temat najlepszego wyboru w danym przypadku porozmawiać ze sprawdzonym specjalistą.

Dlaczego warto rozważyć nowoczesne protezy?

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu, protezy zębowe są coraz bardziej skuteczne i estetyczne. Nowoczesne protezy zębowe całkowite pozwalają na odzyskanie pełnego uśmiechu oraz funkcji jamy ustnej.

Uzupełnienia zębowe stałe, takie jak mosty czy korony, są trwałym i estetycznym rozwiązaniem dla osób, które utraciły co najmniej jeden ząb. Natomiast protezy zębowe ruchome w tym protezy szkieletowe, są rozwiązaniem dla osób, które utraciły więcej niż jeden ząb.

Wszystkie te rozwiązania wymagają pielęgnacji , kontroli i regularnego sprawdzania stanu zdrowia zębów pozostałych. Warto zasięgnąć opinii specjalisty i wybrać odpowiednie uzupełnienie dla siebie, aby odzyskać pełną funkcjonalność jamy ustnej i cieszyć się pięknym uśmiechem.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę