fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanie  Współpracujemy z:

  Impladent

  Na czym polega lakierowanie zębów?

  Bezpieczny oraz szybki zabieg, który powinien być stosowany regularnie. Jeden z elementów walki z próchnicą, która dla wielu Polaków jest prawdziwą zmorą. Szczegóły oraz ceny poznasz po bezpośrednim kontakcie z naszą kliniką. Sprawdź jednak najpierw, na czym polega lakierowanie zębów?

  Co daje lakierowanie zębów?

  Lakierowanie zębów polecane jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to w 100 procentach bezpieczny zabieg, którego przebieg jest szybki i przyjemny. Na pewno lakierowanie zębów u dzieci nie będzie przez najmłodszych wspominane jako coś bolesnego lub nieprzyjemnego.

  Tak bezproblemowy przebieg tego zabiegu jest bardzo ważny, ponieważ samo lakierowanie zębów powinno być stosowane regularnie. Jest to ważna broń w leczeniu próchnicy. Dzięki temu zabiegowi higiena jamy ustnej będzie na jeszcze wyższym poziomie.

  Wróćmy jeszcze na chwilę do tego, na czym polega lakierowanie zębów, nazywane także fluoryzacją.

  Zabieg ma na celu wzmocnienie szkliwa poprzez nałożenie na zęby warstwy fluoru w postaci pianki lub lakieru. Wysokie stężenie fluoru, które jest bezpieczne dla organizmu, charakteryzuje się przedłużonym działaniem. Preparat zostaje na zębach nawet do 48 godzin, w którym to czasie powierzchnia zębów przesyca się minerałami i jest bardziej odporna na działanie bakterii.

  Proces powinien być przeprowadzany regularnie – od dwóch do czterech razy na rok. Zależne jest to od indywidualnych wytycznych oraz zaleceń stomatologa.

  Zalecenia po lakierowaniu zębów

  Choć sam zabieg jest prosty i szybki, to wymaga on również przestrzegania pewnych zasad po jego wykonaniu.

  Podobnie jak w przypadku innych zabiegów higienizacyjnych, po fluoryzacji należy powstrzymać się od jedzenia i picia przez co najmniej 2 godziny. Aby fluor pozostał na zębach jak najdłużej, a rezultaty jego zastosowania były jak najlepsze, nie należy spożywać pokarmów barwiących przez 24 godziny po zabiegu oraz wstrzymać się od szczotkowania zębów w dniu jego wykonania.

  Ile kosztuje lakierowanie zębów?

  Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą Kliniką. Odpowiemy na wszystkie pytania i umówimy wizytę. Cennik usług stomatologicznych znajdziesz również na naszej stronie.

  Zapraszamy do naszych Klinik!

  Formularz kontaktowy
  • Klinika Gdańsk

   ul. Kartuska 312,
   80-125 Gdańsk

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  • Klinika Kowale

   ul. Andromedy 3,
   80-180 Kowale

   (+48) 58 691-71-47
   (+48) 501-155-036

  Medycyna estetyczna Umów się na wizytę