fbpx

Wczytywanie

Szybka rejestracja / pytanieWspółpracujemy z:

Impladent

Mosty zębowe – co to jest i jak mogą pomóc?

Braki w uzębieniu można uzupełnić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie tak zwanych mostów zębowych. Jest to sposób, który pozwoli nam na zastąpienie jednego, kilku, a nawet kilkunastu zębów.

Mosty zębowe – kiedy stosować?

Braki w uzębieniu nie są komfortową sytuacją. I to bez względu na to, czy dotyczą tylko jednego zęba, czy też kilku. Dlatego warto poznać różne rozwiązania, które pozwolą nam na estetyczny i szeroki – od ucha do ucha – uśmiech.

Oczywiście wariantów jest kilka, natomiast dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się mostom zębowym. Jest to dość szybki i komfortowy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu.

Jaka jest konstrukcja takiego mostu? Otóż takie uzupełnienie jak most – wykonywany jest z materiałów najwyższej jakości i mocowany na zębach stałych, które muszą być odpowiednio oszlifowane. Rozwiązanie to może być zastosowane w górnym oraz dolnym łuku zębowym.

Pod okiem specjalisty wykonywana jest diagnoza, czy w danym wypadku nowoczesny most zębowy znajdzie swoje zastosowanie. Zęby stałe – w tym wypadku nazywane również filarowymi – muszą mieć odpowiednie rozmieszczenie.

Dla kogo są nowoczesne mosty zębowe?

Najprostsza odpowiedź brzmi: dla osób z brakami w uzębieniu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, najlepiej swoją sytuację skonsultować ze specjalistą. To on oceni, czy w danym wypadku warto zastosować to rozwiązanie.

Z pewnością mosty zębowe są wygodniejszą opcją, niż ruchome protezy. Są one cementowane na stałe i w codziennym życiu pozwalają na zdecydowanie większy komfort.

Innym wariantem są implanty, które mocowane są w kości szczęki lub żuchwy. Nie ma tutaj potrzeby ingerencji w zdrowe zęby – jak w przypadku mostów.

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która opcja będzie w danym wypadku lepsza, nie podamy. Do dobrania spersonalizowanego rozwiązania niezbędna jest wcześniejsza konsultacja.

Ile kosztuje most zębowy?

I znowu – nie podamy odpowiedzi na to pytanie od razu. Każda sytuacja jest inna jak każdy z naszych pacjentów a do tego dochodzą ich zróżnicowane potrzeby. Dlatego należy szukać indywidualnego rozwiązania.

Oczywiście możemy jednak zdradzić ogólne założenia. Cena mostu protetycznego uzależniona jest przede wszystkim od jego wielkości. Wykonanie mostu jednopunktowego będzie znacząco różniło się ceną od pracy wykonanej na braku kilku zębów.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę jest materiał, z jakiego wykonany zostanie most. Jak przy każdej naszej usłudze, tak i teraz zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Kliniką.

Zapraszamy do naszych Klinik!

Formularz kontaktowy
 • Klinika Gdańsk

  ul. Kartuska 312,
  80-125 Gdańsk

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

 • Klinika Kowale

  ul. Andromedy 3,
  80-180 Kowale

  (+48) 58 691-71-47
  (+48) 501-155-036

Medycyna estetyczna Umów się na wizytę