Podstawą każdego leczenia w gabinecie stomatologicznym jest odpowiednia profilaktyka. W trosce o dobro naszych pacjentów dokładamy wszelkich starań aby nie dopuścić do wystąpienia chorób przyzębia oraz próchnicy.

Choroby przyzębia są w Polsce bardzo rozpowszechnione, szacuje się, że około 95% społeczeństwa ma problemy z przyzębiem, które u części osób rozwijają się do pełnoobjawowej paradontozy.

Zapobieganie rozwojowi paradontozy i próchnicy polega na dokładnym oczyszczaniu zębów. Najważniejsza wydaje się w tym wszystkim dbałość pacjenta o zęby w domu. Niemniej jednak regularne wizyty w gabinecie higieny zdecydowanie poprawiają stan zębów i dziąseł.

W naszej klinice zalecamy zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia i osadu nie rzadziej niż 2 razy do roku. W gabinecie higieny wykonujemy scalling, piaskowanie, polerowanie zębów, fluoryzację jak również zostaje przeprowadzony indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej oraz dobór odpowiednich akcesoriów higienizacyjnych. Pragniemy aby każdy pacjent czuł się jak najlepiej dlatego podchodzimy do Państwa w sposób indywidualny. Wykwalifikowana higienistka/higienista dołoży wszelkich starań abyście poczuli się Państwo komfortowo. Chcielibyśmy, aby Państwo mieli świadomość, że kamień nazębny i bytujące w nim bakterie są powodem wielu chorób i dlatego systematyczne wizyty higienizacyjne, jak i prawidłowa codzienna higiena jamy ustnej mają kluczową rolę profilaktyczną.

Higienistka/higienista pomoże Państwu osiągnąć najlepsze rezultaty w tym zakresie dobierając właściwą technikę szczotkowania, nitkowania, wykona fluoryzację, usunie złogi nazębne. Okaże się pomocna w dalszych etapach leczenia regularnie kontrolując stan przyzębia. We współpracy z Państwa lekarzem prowadzącym dołoży wszelkich starań w dążeniu do pięknego uśmiechu i satysfakcji z przeprowadzonego leczenia.

profilaktyka-1

Zęby przed oczyszczeniem z kamienia i osadu

profilaktyka-2

Zęby po oczyszczeniu ultradźwiękami i piaskarką

Szybka rejestracja / pytanie

100% spam FREE! Twoje dane zostaną wykorzystane tylko do procesu rejestracji. Nigdy nie wysyłamy spamu!

lub zadzwoń

(+48) 58 691-71-47